Mülkiye Demir Kılınç'a Hastaneden Olumsuz Rapor: 'Cezaevine Girmesine Bir Engel Yok'

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ikiz bebekleri ile cezaevine girecek olan Mülkiye Demir Kılınç için "Panik atak, görme bozukluğu ve kalça çıkığı var ancak cezaevine girmesine bir engel yok" raporunu verdi. Bu raporun ardından ATK da bir rapor hazırlayacak. İnfaz Savcılığı rapora göre kararını verecek.

"PKK'ye yardım ettiği" iddiasıyla hakkında verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ikiz bebek annesi Mülkiye Demir Kılınç, hapis cezasının infazının ertelenmesi için savcılığa başvuruda bulundu.

Kılınç, erteleme talebine gerekçe olarak "panik atak" hastalığını ve yüzde 43 bedensel engelini gösterdi.

İnfaz Savcılığı da, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden rapor istenmesine karar verdi. Kılınç, bu kapsamda hastane tarafından oluşturulan bir heyet tarafından muayene edildi.

Yapılan tetkiklerin ardından Mülkiye Demir Kılınç'a "Panik atak, görme bozukluğu ve kalça çıkığı gibi hastalıkları var ancak söz konusu olan bu rahatsızlıklar cezaevinde kalmasına engel değil" raporunu verdi.

ATK RAPORU BEKLENİYOR

Adli Tıp Kurumu, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin raporunu inceledikten sonra rapor hazırlayacak.

İnfaz Savcılığı ise ATK'dan gelecek raporun ardından kararını verecek. ATK'dan da olumsuz rapor gelirse, Kılınç, ikiz bebekleri Özgür ve Lorin ile birlikte cezaevine girecek.

Kaynak: www.baskahaber.org

İlişkili İçerik