ÖLÜM ORUCUNDAKİ KEMAL ÖZELMALI HAKKINDA HAPİSHANEDEN GELEN FAKSI PAYLAŞIYORUZ

Harun Kaya, Ölüm orucunda 57. gününe giren Kemal Özelmalı ile Adana Kürkçüler hapishanesinde birlikte kalmaktadır. Bize yolladığı faksta hapishanedeki hak ihlallerine de değinen Kaya,  İŞID ve FETO sanıklarıyla aynı havalandırmaya çıkmaya zorlandıklarını, aynı açık görüş alanını kullanmak zorunda bırakıldıklarını, provakasyon tehlikesi nedeniyle ailelerinin ziyarete gelemediklerini anlatan Harun Kaya  mektubunun asıl konusunun toplamda 30 yılı aşkın süredir hapishanede bulunan Kemal Özelmalı olduğunu belirtmiş ve özetle şunları söylemiştir:

 

“Kemal Özelmalı 27 Eylül 2018 tarihinden beri ölüm orucundadır. Özelmalı arkadaşımız daha önce de hak ihlallerine, baskılara karşı ölüm orucuna yatmış ve açlık grevleri yapmıştır. Bundan dolayı Wernicke Korsakoff hastalığına yakalanmıştır. Bununla birlikte iç organları ağır hasar görmüştür. Aynı zamanda prostat, idrar tutamama, diyabet, görme ve işitme sorunu, denge kaybı, bağırsak ve bellek sorunu vardır. Bu güne kadar değişik hastanelerden aldığı “20’ye yakın “CEZAEVİNDE KALAMAZ- CEZAEVİNDE TEDAVİ EDİLEMEZ” raporuna rağmen tahliye edilmemiştir.

Kemal Özelmalı arkadaşımız, uğradığı bu haksızlığa son verilmesi için açlık grevine başlamıştır. Bu gün itibariyle 57. gününe gelen açlık grevi ölüm orucuna dönüşmüştür. Ölüm rizki artmıştır. Bir süredir ilgili kurumlara yazıyoruz. Arkadaşımızla her demokratın, kurumun acilen dayanışmaya girmesini, durumunu basınla ve kamuoyuyla tekrar tekrar paylaşmasını bekliyoruz.

 

Harun Kaya'nın altını çizdiği gibi belki Adalet Bakanlığı o zaman Kelam Özelmalı’nın sesini duymak zorunda kalır.

Acil olarak tahliye edilmesinin önündeki keyfi engeller kaldırılır.

iletişim:

Harun Kaya

F Tipi Ceza İnfaz Kurumu C- 102

Kürkçüler- Adana