Ressam Barış İnan çocuk Öykü'nün yolladığı Deniz Kabuklarını çizdi

              29.08.2013

 
           Sevgili Adil Arkadaş Merhaba;
   Umarım iyisinizdir. Size karşı mahcubum, ben sizin yazdıklarınıza, kartlarınıza her zaman cevap olamıyorum. Tembellik mi desem acaba? Süit daireme geçtiğimden beri zaman sorunum var. Hiç bir işim yetişmiyor. Sürekli bir şeyleri yetiştirme telaşındayım. Oysa hayallerim çok farklıydı, süit daireme geçince zamanım iki katına çıkacağını sanıyordum. Diğer süit dairelerde kalan arkadaşların da benzer şikayetleri olduğunu duyunca sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
   Haziran süreci ne kadar sevindirip coştursa da son günler can sıkıcı. Yaklaşan savaş, getireceği acılar. Savaşın Rojava'yı bataklığa çevirme ihtimali, o bataklığın Türküye'ye yayılma ihtimali, çözüm süreci ile ilgili adım atılmaması, işin yokuşa sürülmesi... bir sürü şey. Savaş çığırtkanları bas bas bağırırken barış taraftarlarının sesinin dünyada cılız kalması da çok üzücü. bombalarla hiç bir yere demokrasi götüremedi bu emperyalistler, niye susulur ki hala ? Neyse, aynı şeyleri düşündüğümüzü tahmin ediyor, fazla uzatmayayım.
   Öykü'nün deniz kabuklarına çok sevindim ona teşekkür için bir çizim yaptım. Kabukları iyi çizemedim, çakıl gibi kaldılar, bende böyle bir şey yaptım Öyküçüğe. Ona çok teşekkür ediyor, yanaklarından öpüyorum.
   Birbirinize iyi bakın. Sağlıkla, sevgiyle, umutla kalın.
   Dostlara selamlar.
 
                                                                                    Sevgilerimle
                                                                                     Barış İnan   
 
Barış İnan
2 Nolu F Tipi Cezaevi
A-13-6
PTT Adalet Şubesi
KOCAELİ