Sadık Almakça'dan Mektup Var: "Kendimi dışarısı için hazırlamaya çalışıyorum"

  Sevgili Adil abi bana geçen gün İsviçre'den bir mektup geldi. Nazir Atilla adında bir arkadaşımdı. Üstelik köylümdür. 22 yıldır birbirimizden hiç haberimiz bile yoktu. Baktım ki mektubunda; Adil Okay abiye mektup yazıyorsun o da sitede yayınlıyor. Adresini de oradan aldım ve sana yazdım diyor. Ayrıca Londra'daki ve Almanya'daki arkadaşlarım da aynısını söylediler. Bundan dolayı sana ayrıca teşekkürlerimi bildiriyorum. Nazir benim çocukluk arkadaşımdı. Birlikte çobanlık yaptık, tarlada yolma işlerinde çalıştık. Çokta temiz ve dürüst bir arkadaştır. Tabi ben de mektubuna hemen cevaben bir şeyler yazdım. Üstelik seninle de yazışma isteğinde bulunarak. Adil abiye de yaz dedim. Umarım gereğini yapar.

Değerli Adil abi benim durumum bildiğiniz gibidir. Bu işlerin yabancısı değilsiniz. Cezaevi görmüş geçirmiş birisiniz üstelik en zor zaman ve süreçlerde. 21 yılım dolmak üzeredir. Geriye 9 yıl kaldı. Hayırlı gelişmeler olur mu bilmem ama pek umut vermiyor. Çünkü devletin samimiyeti yok. Neyse artık. Eğer ola ki olumlu bir gelişme olursa yanında olacağımı bilmelisin. Açıkçası ortak çalışmalarda bulunmak istiyorum. Buna imkan olur mu bilmem. Ben sadece isteğimi ilettim. Ben de kendimi dışarısı için hazırlamaya çalışıyorum. Bol bol okuyorum. Dışarda yararlı bir insan olabilir miyim bilmem onu zaman gösterir.

Değerli Adil abi Tülin yengeye de ayrıca selamlar. Sana bir şeyler yazarken Tülin yengeye yazmadan edemem. Açıkçası ne diyeceğimi bilmiyorum. Yeni yıla daha dün girdik. Öncelikle iyi, mutlu, esenlik dolu yıllar diliyorum. Bugüne kadar hep selamlarını aldım. Bu selamın benim yanımda değeri ölçülmezdir. Bana da ancak hal hatır sormak düşüyor. Bundan sonra daha ayrıntılı yazarım. Tekrardan tüm Okay ailesine selamlar, sevgiler, saygılar.

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

 

Sadık ALMAKÇA

E Tipi Kapalı Cezaevi

Oda: B 12

Elbistan/ K. Maraş

İlişkili İçerik