Sedat Alçiçek Mektubunda Tek Kişilik Hücreden Çıkamadığını Anlatıyor

Tarih: 
Salı, 13 Mart, 2018

"Biz içerdikleri sorsanız dışarıyı takip ettikçe kendimizi düşünmeyi unutuyoruz. Toplum neredeyse cendereye alınmış bir halde. Yabancı olmasak da  buna maalesef yıllardır bize yabancı olanlar ve yaşananları görmeyenler de tanıştılar bizim yaşadıklarımızı. Ülke yönetimi şimdi gerçekten tek tektipleşti. "

SEDAT ALÇİÇEK 1 NO’LU YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZAEVİ E 3 / ELAZIĞ

 

Değerli Adil Arkadaş Merhaba. 

Her şeyden önce bu bir avuç  dar mekânda insanlık ve ilerici toplum için büyüttüğümüz sevgi ve maneviyatın verdiği güç, enerji ve heyecanla sana  ve iletişimde olduğum  çevre aydın ve demokratlara selam, sevgi ve sayılarımı gönderiyorum .

 

Her şeyin ayyuka çıktığı  OHAL koşullarına rağmen iyi ve dinç olmanızı temenni ediyorum.  Adınızı ve cezaevlerine duyarlı olduğunuzu gazeteden ve arkadaşlardan bilgi edindim. Ve görülmüştür çalışmalarına 'da katkı sunduğunuzu duydum. Sanırım yanlış duymamışım. Bu çalışmaya verdiğiniz büyük emek ve çabanızdan dolayı arkadaşlar adına sizi kutluyorum. 

 

Biz içerdikleri sorsanız dışarıyı takip ettikçe kendimizi düşünmeyi unutuyoruz. Toplum neredeyse cendereye alınmış bir halde. Yabancı olmasak da  buna maalesef yıllardır bize yabancı olanlar ve yaşananları görmeyenler de tanıştılar bizim yaşadıklarımızı. Ülke yönetimi şimdi gerçekten tek tektipleşti. 

 

Şu an biz herkesten fazla aslen tekli odalarda tutuluyoruz. 10 yıldır içerdeyim yani. İlginç kararlarla karşılaşıyorum. Üçlü odalara geçmek istememize karşıtı verilen cevap örgütün lider kadrosu olduğum eğitim ve örgütleme faaliyeti yürüttüğümden bakanlığın şu şu maddelerine göre tek kalma cezası veriliyor.  Bir de ben Kırıkkale den diş tedavisi için getirildim.  Diş tedavimde Diyarbakır’da yapılıyor. Buranın tek olumlu yani ise bize nefes veren kitapların içeriye verilmesidir. Tabi Kürtçe hariç.  İçeriye kitap gönderen kurumlar bir ara kitap verilmediği için yazıp göndereceklerini ( mektupla parça parça) basına yansımıştı. Bize yazmaya gerek yok, direk kitapları gönderebilirseniz olur☺  Şaka bir yana kitap gönderebilirseniz seviniriz.  Felsefe tarih öykü kitapları.  Eski yeni edebiyat dergileri.  Tabi varsa gönderebilirseniz sevinirim.  Şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Ayrıca bir kurumun adresini bir çalışma için sizden bana

göndermenizi rica edecem.  KİHEP( Kadın İnsan Hakları Eğitim Programı) kurumun Mersindeki yöneticileri Gulan  Deniz ve Özge Göncü olanların adresini mektup size ulaştığında zaman ve fırsat bulduğunuzda gönderebilirseniz sevinirim. 

 

Tekrardan çalışmalarınızda başarılar diliyorum.  Selâm Sevgi ve Saygılarımı gönderiyorum.  Kalın esenle. 

Sevgi ve Saygılarımla. 

 

16.02.2018. Sedat Alçiçek.