Sinan Bülbül'den Mektup

Merhaba Adil Abi ve Öykü

Selamlar, Sevgiler,

Umarım ailece durumunuz iyidir, iyi olmanızı diliyorum. Çoktandır sizlere mektup yazamıyorum, bunun büyük bir ihmalkarlık olduğunun farkındayım, bu nedenle özürlerimi aktarmak isterim. Sizlerde biliyorsunuz, bizler Muş hapishanesinden Ümraniye/İST T-Tipi hapishanesine sürgün edildik. T-Tipi hapishanesinden güya “sakıncalı mahkumuz” diye bu kez Ümraniye E-Tipine sürüldük.

Şu anda E-Tipi hapishanesinde yeni bir yıla girmek, heyecanla bekliyoruz. 2013 yılının şerr’i hepimizi etkiledi. Özellikle Gezi olayları bizleri son derece üzdü, yaşanan kayıplar üzücüydü, gencecik insanlarımız, yüreklerimizin birer parçaları “ileri demokrasi”nin kurbanları oldular. Bunun yanında daha niceleri de içeri atıldılar. Umarım 2014 yılı daha demokratik, daha özgürlükçü, daha hümaniter bir yıl olur. Bu düşüncelerle 2014 yılının BARIŞ yılı olmasını diliyorum, yeni yılınız kutlu olsun.

(...)

Ailece iyisiniz umarım, iyi olmanızı diliyorum. E-Tipine getirildikten bir müddet sonra benim adıma Muş’a gönderdiğin mektubun burada, elime ulaştı. Yanıtını Öykü adına gönderdim, umarım ulaşmıştır.

Bende iyiyim, hapishane hapishane dolaştırılıyoruz. Cezamız bitene kadar hapishane seyyahı olup çıkarız. Bakalım 2014 yılı hangi sürprizlere sahne olacak?

Şimdilik bunları yazabildim, tekrar ailece hepinizi en içten duygularımla selam ediyor, sevgi ve saygılarımı sunar, Öykü’nün gözlerinden öperim.

Özgür yarınlarda kavuşmak üzere.

Esen kalın.

Sinan BÜLBÜL

E-Tipi Cezaevi

D-3 Oda

Ümraniye / İstanbul

15 Aralık 2013

İlişkili İçerik