Sürgün Furyası Sürüyor

Çarşamba, 13 Kasım, 2013

Muş'ta 10 kadın tutsak sürgün edildi

MUŞ 12.11.2013 10:43:59

Muş Cezaevi'nde kalan 10 kadın tutsak, Erzurum ve Ankara'daki cezaevlerine sürgün edildi.

Muş E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 28 Ekim'de çıkan isyanın ardından başlayan sürgünler devam ediyor. 8 Kasım günü 61 PKK'li tutsağın Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi'ne sürgün edilmesinden sonra 10 kadın tutsak daha Erzurum Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi ve Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'ne sürgün edildi. 

Tutsaklardan Gurbet Çakar Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'ne sürgün edilirken, Mukaddes Çelik, Zeliha Belge, Yüksel Yaşar, Leyla Sonkur, Ayşe Ulaş, Seyran Demir, Naime Tuci, Necibe Armi, Necla Çoruh ise, Oltu T Tipi Kapalı Cezaevi'ne sürgün edildi.

http://www.ajansafirat.com

ve Bu gün 13 Kasım, sürgün furyası Diyarbakır'a ulaştı

Batman, Mardin ve Siirt'in ardından bu sabah saatlerinde Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden 64 siyasi tutuklunun sürgün edildiği bildirildi. Edirne F Tipi Cezaevi'ne sürgün edilen tutuklulardan bir kısmının Diyarbakır Havaalanı'na götürüldüğü, geri kalanlarında önümüzdeki saatlerde havaalanına götürüleceği kaydedildi.

Batman M Tipi Cezaevinde bulunan 16 siyasi tutuklu, Siirt'te 72 siyasi tutuklu, Mardin'de ise 38 siyasi tutuklu Tekirdağ F Tipi ve Batman T Tipi cezaevlerine sürgün edilmişti. (DİYARBAKIR)

www.evrensel.net

Eklenme tarihi: 2013-11-13 10:36:18