Tacizciye tokat attığı için 20 aydır tutsak, müebbetle yargılanıyor

Salı, 14 Ağustos, 2018

12 yaşındaki üvey kızını taciz eden K.K.’ye tokat atan Eren Odabaş 20 aydır tutsak ve müebbet hapis istemiyle yargılanıyor!

 

12 yaşındaki üvey kızını taciz eden K.K.’ye tokat atan Eren Odabaş 20 aydır tutsak ve müebbet hapis istemiyle yargılanıyor!

Eren Odabaş, aynı apartmanda ikamet eden K.K’nin 12 yaşındaki üvey kızını taciz ettiğini öğrenip tacizciye tokat atmıştı ve tacizcinin şikayeti sonucunda tutuklanmıştı. Tacizci K.K. ise eşinin şikayeti sonucu cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanmıştı. Hapishanede iletişim yasağı aldığı için sesini duyuramayan Odabaş, bu adaletsizliğin bir an evvel görülmesini ve sesinin duyulmasını istiyor. Odabaş’ın kardeşi ise şunları kaydetti: “Eren’in ikamet ettiği binada 12 yaşındaki üvey kızını taciz eden biri vardı. Bu taciz olayı uzun bir süre boyunca sürmüş. Mahalle halkı da bunu öğrenince tepki göstermiş. Eren evdeyken dışarıdan bu tepkileri duyunca dışarı çıkmış. Sonra olayı öğrenince de tacizciye tokat atmış. Tacizciye attığı bir tokat yüzünden müebbet hapis istemiyle yargılanıyor.”

BİRÇOK KİŞİNİN ÜZERİNE KOPYALA-YAPIŞTIR İFADELER VERİLDİ

Odabaş’ın kardeşi, tacizcinin de eşinin şikayeti sonucu tutuklandığını belirterek şöyle devam etti: “Bu olaydan sonra polis K.K.’yi gözaltına alarak ifadesini aldı. Eşinin şikayeti üzerine tutuklandı. Tacizci K.K. tutuklandıktan sonra duruşmalara da gelmedi. Birçok kişinin üzerine ‘bir grup halinde gelip saldırdıkları ve o kişinin de grubun içinde olduğu’ şeklinde kopyala yapıştır ifadeler vermiş. Duruşmaların her biri neredeyse üç gün boyunca sürüyor ve gerçekten komik ifadeler yer alıyor dosyada. Neredeyse iki yıldır sürüyor bu yargılamalar.”

İDAM YASASI KİME YÖNELİK OLURDU?

Eren Odabaş’ın milletvekillerine ve gazetelere ulaşmaya çalıştığını ve iletişim yasağından kaynaklı olarak mektup dahi gönderemediğini tekrar hatırlatan kardeşi, “Tacizcilere idam cezası verilmesi gündemde bir süredir. Fakat bu olayda yine gördük ki böyle bir yasanın çıkması halinde idamla yargılanacak olanlar tacizciler değil tacizle ve yozlaşmayla mücadele edenler olacaktı.”

Kaynak: GazeteTAMAM.com