Tarsus Cezaevi'nde 'hoş geldin' işkencesi.

Cuma, 1 Eylül, 2017

Gaziantep H Tipi Kapalı Cezaevi'nden Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi'ne sevk edilen 14 erkek tutuklunun cezaevi girişinde, asker ve gardiyanlar tarafından feci şekilde darp edildiği belirtildi.

Gaziantep H Tipi Kapalı Cezaevi'nden 20 Ağustos günü Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevine sevk edilen 14 erkek tutuklu cezaevi gardiyanları ve askerler tarafından feci şekilde darp edilirken tutuklulardan Nurettin Erdemci, İsa Gültekin ve Ömer Yiğit'in ise tek kişilik hücrelere konulduğu öğrenildi.

Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutulan Fetullah Hazar’ın görüşüne giden ağabey Ekrem Hazar, kardeşinin kendisine sevk sırasında asker ve gardiyanlar tarafından darp edildiklerini ve bazı arkadaşlarının tek kişilik hücrelere konulduğunu söylediğini aktardı. Hazar, kardeşinin hücrelere konulan arkadaşlarının akıbeti hakkında bilgi alamadığını da söylediğini belirtti.

'ARKADAŞLARIMIZ GELMESE İSYAN ÇIKARIRIZ'

 

Hazar, "Kardeşim Fetullah, 'Saldırı sonrası Nurettin Erdemci, İsa Gültekin ve Ömer Yiğit adlı tutuklular tek kişilik hücrelere konuldu. Yaklaşık 10 gündür hücredeler. Bize saldıran gardiyan ve polisler özel olarak oluşturulmuş bir ekipti' diye yaşadıkları saldırıları anlattı. Arkadaşlarının hücrelerden çıkarılması talebinde bulunan kardeşime ve arkadaşlarına, cezaevi yetkilileri 'Şuanda cezaevinde tüm hücreler dolu’ yanıtı vermiş. Cezaevinde çok ciddi baskılar var. Tutuklular kendi aralarında iletişime geçmesinler diye her bir siyasi koğuşun yanına ya FETÖ ya da DAİŞ gibi tutuklular yerleştirilmiş durumda" diye konuştu.

Ağabey Hazar, cezaevindeki bu baskıların son bulmasını ve herkesin Tarsus Cezaevi'nde yaşananlara ilişkin duyarlı olmasını istedi.

Kaynak: Dihaber