Tarsus Hapishanesinden Kitap İsteği

Tarih: 
Çarşamba, 24 Ocak, 2018

"Tüm bu girişimlerimize rağmen kitap temin etmekte hala güçlük çekmekteyiz. Bu yüzden sizin gibi değerli arkadaşların ve inisiyatif almış ekiplerin bu konuda yardım etmesini  ümit ediyoruz. Odada sayı olarak 20 kişi bulunuyoruz. Sayımız fazla ve gerçekten zorlanıyoruz.  Sizin kitap yardımına duyarlı olacağınızı düşünerek birkaç isim söylemek istiyorum. Göndereceğiniz kitapları bu isimlere gönderebilirsiniz. Mehmet Türmak, Mübarek Aksu, Hayrullah Turan, Özgür Çelik, Serhat Elçiçek.."

Özkan Erdoğan

2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi C.İ.K

A-13 Tarsus /MERSİN

***

Merhaba değerli Gamze arkadaş,

Öncelikle bu zor sürçte dahi cezaevinde bulunan tutsaklara görülmüştür ekibi olarak duyarlı olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Yaptığınız işin kutsal olduğunun ve değerli olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden tekrardan selamlarımızı iletir ve değerli emeklerinize önce kolaylıklar ardından başarılar diliyoruz.

Yaklaşık olarak 6 aydır cezaevi açılmış. Yeni olduğundan dolayı henüz pek çok eksiklikler giderilmiş değil. Bunlardan en önemlisi ise tutsaklar için yaşam malzemesi sayılan “kitaptır”

Cezaevinin ilk üç ayında kitap yasaktı ve kütüphane ise hala açılmış değil. Daha sonrasında idare ile yaptığımız görüşme sonrasında en fazla ‘8’ kitap alınabilir, şartı getirildi. Elbette bu da sayı olarak az ama umarız düzelir ve sınır kalkar.

Tüm bu girişimlerimize rağmen kitap temin etmekte hala güçlük çekmekteyiz. Bu yüzden sizin gibi değerli arkadaşların ve inisiyatif almış ekiplerin bu konuda yardım etmesini  ümit ediyoruz. odada sayı olarak 20 kişi bulunuyoruz. Sayımız fazla ve gerçekten zorlanıyoruz.  Sizin bu kitap yardımına duyarlı olacağınızı düşünerek birkaç isim söylemek istiyorum. Göndereceğiniz kitapları bu isimlere gönderebilirsiniz. Mehmet Türmak, Mübarek Aksu, Hayrullah Turan, Özgür Çelik, Serhat Elçiçek

Şimdiden teşekkürlerimizi iletir, özgür günlerin geleceği umudu ile selamlarımızı iletiyorum. Görülmüştür ekibine başarılar.

Özkan Erdoğan

2 No’lu T Tipi Kapalı Hapishanesi C.İ.K

A-13 Tarsus /MERSİN