Tuncel’e Gülmen ve Özakça’nın açlık grevine destek cezası!

Cuma, 8 Eylül, 2017

Amed’de Kürt siyastine dönük saldırılar kapsamında 6 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan DBP eşbaşkanı Sebahat Tuncel’e Gülmen ve Özakça’nın açlık grevine destek verdiği için “spordan men” cezası verildiği öğrenildi. Bayram dolayısıyla tutuklu bulunduğu Kandıra 1 No’lu F Tipi’nden mektup gönderen Tuncel yaşadığı tecridin devam ettiğini belirterek, yaşadıklarını aktardı.

2 ay spor cezası!

İki ay ceza aldığını bildiren Tuncel, yeni haftada tutsak kadınlarla spor ve sohbet gibi ortak etkinliklere çıkmayı “umduklarını” belirtti. Tuncel mektubunda, “Umuyoruz diyorum; çünkü Silivri’den gelmeden önce Nuriye ve Semih için açlık grevine girdiğimden dolayı iki ay ‘spordan men’ cezası aldım” dedi. “İnsanları hayattan men ederken, benim iki ay spordan men edilmemin tabii ki kıymeti yok” diyen Tuncel,”Karara itiraz edeceğim. En azından buradaki arkadaşları bir süre görebileyim diye, yoksa sonuç şimdiden belli. ‘Hukuk mu, guguk mu?’ diye soranlar yeni rejimin hukukunu uygulamaya koydular bile” diye kaydetti.
Daha önce Silivri 9 No’lu Cezaevi’ne bulunan Tuncel, kendi istekleri doğrultusunda 19 Temmuz’da Colemêrg (Hakkari) Milletvekili Selma Irmak ile birlikte Kandıra 1 No’lu F Tipi’ne gönderilmişti.