Tutsak Feyyaz Deniz'den mektup var ;Neredeyse bütün sesler tutsak edildi

                                                                                                                                             22.04.2019

                                Merhaba Sevgili Dostlar;

                Baharın kurak ruhlara yağmak için bin bir zorluklar ile cebelleştiği bu dönemde bu buluşmamızın baharı müjdelemesini umut ediyor ve sizleri sımsıkı kucaklıyorum.

                Değerli Dostlar, ardımızda bıraktığımız günlere baktığımızda ne de çok sessizliğe mahkum edilmişiz. Sessizlik bir bütünen yaşamın her alanına sinmiş ve ruhların kucaklaşmasına yol açmıştı. Neredeyse bütün sesler tutsak edildi. Bilir misiniz Latin Amerika’da Negro Irmağı’nın kıyılarında yaşayan bir kabilede erkekler flütleri kadınlardan saklamak için ormanın dipsiz kuyularına gizlerlerdi. Flütleri aramaya kalkışan kadınlar ise ölüm ile yüz yüze kalırlardı. Bizler de toplum olarak ezgimizi dillendirecek enstrümanların peşine koyulduk ve sonrası malum. Ancak CEMRE YÜREKLİ LEYLA YOLDAŞ, körler ülkesine düşmüş bilge bir gezgin gibi bize uzaklarda bütün bu karanlığın ardında rengarenk dünyaların ve tüm bu sessizliğin ardında büyülü bir ezginin var olduğunu gösterdi. Biz siyasi tutsaklar da bu ezgiye 53 gündür tıpkı CEMRE YÜREKLİ KADIN gibi bedenlerimizi enstrümanlaştırarak senfoninin bir parçası olmanın coşkusunu yaşıyoruz. Her ne kadar sessizlik dayatmaya çalışsa da son günlerde duyuyoruz ki bu büyülü ezgi bir bir kurak ruhlara yağıyor ve sesin azizliği git gide her yana yayılıyor. Bizler biliyoruz ki paylaşılmayan güzelliklerden acı doğacağını, bundandır ezgimizi ve duygularımızı sizinle paylaşmamız. Yayılmalı her yana, her ruha bütün güzellikler ve yüreklerin tutsak edilemeyeceği anlaşılmalıdır. Bu güzellikler paylaşıldıkça gece gibi olan  yaşamın mana alemi mutlak gönül ışıklarını bir bir yakacaktır.

                Sevgili Yoldaşlar, gönül ışıklarımızın yanabilmesi için, bizlere bu zemini sunduğunuz için sizlere minnetlerimi sunuyorum. Böyle süreçlerde sesini duyurmak kimi zaman zorlaşıyor, kimi zaman da uzatılan el havada kalabiliyor. Oysa ki bir selam dahi büyük mutluluklara sebebiyet verebiliyor. Yani Değerli Dostlar sizlerin gönlüne ve sizlerin aracılığıyla başka dostların gönlüne dokunabilmek bizler için inanılmaz derecede mutluluk verici. Umarım ve dilerim ki sizlerle hayata baharın bulaştığı sesli bir günde bir araya gelir ve güneşin şarabından tadabiliriz.

                Sizleri ezgimizin büyüsüyle selamlıyor, duygu ve düşüncelerimizin sağlam kalmasını ümit ediyorum…

                                                                                                                              Devrimci Selam ve Saygılarımla

                                                                                                                             Silivri 5 no’lu L Tipi K.C.İ.K.

                                                                                                                             Feyyaz DENİZ