Tutsak karikatürist Cenan Genç yazdı: "Böyle devam edemeyeceği aşikâr."

Tarih: 
Cumartesi, 18 Temmuz, 2020

 

“Mahpus halleri bildik şeyler artık. Korona ile daha çok izolasyon oldu. Ayrıca geleceğe dair belirsizlikler taşıyor. Nasıl bir yol nasıl bir çare, umar bulacağız onun çabası içerisindeyiz. Böyle devam edemeyeceği aşikâr.”

Cenan genç

1 No'lu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu  C4-7 8

İzmit Kocaeli

MerhabaAdil Okay

Öncelikle iyi olmanız dileklerimi paylaşıyorum. Malum Koronavirüs zaman ve geleceğe dair belirsizlik... Tek teselli ve sığınılacak göğün göğsü, ağacın dalı ve sığınılacak gövdesidir doğanın…

Mahpus halleri bildik şeyler artık. Korona ile daha çok izolasyon oldu. Ayrıca geleceğe dair belirsizlikler taşıyor. Nasıl bir yol nasıl bir çare, umar bulacağız onun çabası içerisindeyiz. Böyle devam edemeyeceği aşikâr.

Göndermiş olduğunuz kitaplar için  teşekkürde geciktim. Biraz da adres başkaydı karıştırmış oldum. Göndermiş olduğunuz “Sanat ve Eğitim”, “Yirmibeşinci saat”, “Yolcu” ve “Gezi Parkı Çocukları” kitapları için, çok zahmet etmişsiniz. Paylaşımlarınızdan dolayı ayrıca teşekkürler. Çok naziksiniz. Var olun.

Korona Günlüğü adlı karikatür çizimi konusundaki çabanız için sizleri kutluyorum. Ayrıca dayanışma duygunuz için de var olun. Kesin olarak söz vermemek şartı ile yapabilirsem bir şeyler karalamaya çalışırım. Ya da aklıma düşeni kâğıda dökebilirsem eğer sizler ile de paylaşmış olurum.

Daha önceki “Duvarları Delen Çizgiler” temalı karikatür projesi için de çabanızdan dolayı teşekkürler. Göndermiş olduğunuz Duvarları Delen Çizgiler adlı kitap elime geçmişti. Onu da belirtmeliyim. Ayrıca Almanya Frankfurt sergisinde abim ile de tanışmıştınız. Ağabeyim orda açtığınız sergiden kimi fotoğraflar paylaştı. 

Koronavirüs zamanı sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bizler öyle yapıyoruz. İyi olmanız dileklerimle. Sevgilerle esen kalın.

24 Haziran 2020 

 

Cenan genç

1 No'lu F Tipi Ceza İnfaz Kurumu  C4-7 8

İzmit Kocaeli

İlişkili İçerik