Tutsak ressam Şakran kadın Hapishanesinden mesaj yollamış

“Genel anlamda iletişim sıkıntısı çekiyoruz ama ona rağmen belki bir mektubumuz yolunu yavaşlatmadan, şaşırmadan adresine ulaşır diye inatla yazmaya devam ediyoruz!”

Aynur Epli

Şakran Kadın Kapalı Cezaevi A 7

Aliağa -İzmir

27.12.2016

Merhaba Adil abi,

Uzun bir arada sonra selamlar sevgiler. Ne zamandır sizden haber alamıyorum, umarım iyisiniz. Son süreçte gelen-giden mektuplarımız adresini bulamadığı için, belki de yazdınız bana ulaşmadı diyorum. Neyse, iyi olmanızı bilmek yeterli. Bu arada Öykü heval nasıl? Artık kendi yazısıyla bize yazmaya başlar herhalde! Onun da güzel gözlerinden, kıvır kıvır saçlarından öpüyoruz.

Genel anlamda iletişim sıkıntısı çekiyoruz ama ona rağmen belki bir mektubumuz yolunu yavaşlatmadan, şaşırmadan adresine ulaşır diye inatla yazmaya devam ediyoruz!

Hücre odada çektiğimiz son toplu fotoğrafı sana gönderiyoruz. Artık ne sakıncası varsa toplu fotoğraf çekmemize izin verilmiyor. Yani dışarının atmosferi bize de böyle yansıyor. Tabii bunlar sadece küçük birer ayrıntı, dahası da var. Yine de iyiyiz. Bir yıla daha özgürlük, insanca yaşam için umut yüklüyoruz.

Umarım 2017 coğrafyamız için daha insanca bir yaşama vesile olur.

Sizin ve ailenizin, bütün dostların yeni yılı kutlu olsun.

Sevgiler.

Aynur

İlişkili İçerik