Tutsak resul Kocatürk Tek Tip Elbise ve Avrupa Sergilerimiz hakkında yazdı

Tarih: 
Çarşamba, 22 Kasım, 2017

“Biz Devrimci Tutsaklar açısından, her an gündeme gelmesi muhtemel Tek Tip Elbise (TTE) uygulama saldırısı bu dönemin tayin edici boyutu olacak gibi. Yaşanacak zorlu kapışma süreci ardından, kuşkusuz büyük acılar bedeller sonucu mevcut olumsuz tablonun kırılmasıyla yeni bir ‘’statüko’’ olacak büyük ihtimalle. “   

Resul Kocatürk

F Tipi cezaevi B-10 Hacılar /Kırıkkale

***

Adil Hocam Merhaba.

Nasılsınız.? Dilerim sağlığınız,sıhhatiniz iyidir.!Her daim iyi olmanız dileklerimizi iletiyorum.Biz de hiç fena sayılmayız.

Size en son Temmuz ayı içerisinde yazmıştım. Umarım mektubum elinize geçmiştir.Sanırım sizden aldığım son mektupta o tarihlerdeydi.

İçinde bulunduğumuz,tutulduğumuz hoş olmayan mekanlarda ki son gelişmeleri tahmin ediyorsunuzdur.! Özgünlükleri olmakla birlikte, dışarıyla birlikte  paralel denebilecek gelişmeler yaşanıyor demek yanlış olmaz. Hem duvarların Sizden yanı bakımından, mevcut konjonktürel sürece, biraz 12 Eylül darbesi sonrası gibi bakmak gerekiyor sanırım. Madem orta yerde bir darbe yönetimi mevcut, O halde buna göre düşünmek ve hareket etmek lazım. Duvarların bu tarafı bakımından genel duruş bu yönlü diyebilirim. Biz Devrimci Tutsaklar açısından, her an gündeme gelmesi muhtemel Tek Tip Elbise (TTE) uygulama saldırısı bu dönemin tayin edici boyutu olacak gibi. Yaşanacak zorlu kapışma süreci ardından, kuşkusuz büyük acılar bedeller sonucu mevcut olumsuz tablonun kırılmasıyla yeni bir ‘’statüko’’ olacak büyük ihtimalle. Bu taraf düzleminde gidişatı bu temelde özetleyebilirim. Duvarların öte yanını da Sizler yaşıyorsunuz zaten. Bu koşullarda bizlere ulaştırdığınız her bir ‘’selamın ‘’ın anlamı ve değeri çok çok büyük. Sayılarının fazla olmadığını bildiğimiz Siz güzel İnsanlara bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde,  içeriden dışarı,dışarıdan içeri ‘’fotoğraf köprüsü’’ projesi yaşadığım hoş bir sürprizle Avrupa Sergileri yapıldığını öğrendim.Öncelikle başarılar diliyorum.

Burada ki bir dostum da; Avrupada ki sergiyi gören bir arkadaşı, proje kapsamında benim yorumladığım bir fotoğrafın kartını göndermişti. Kart olarak basıldığından haberim yoktu ve daha önce görmemiştim. Haliyle görünce heyecanlandım ve bir hayli de mutlu oldum. Emeği geçenlerin eline, beynine ve yüreğine sağlık.

Size mektup ekinde iki sayfadan oluşan karşı karşıya kaldığımız ‘’hak ihlalleri ‘’ raporumuzu da gönderiyorum. Tabi, rapor içeriği yalnızca ‘’buz dağının görünen’’kısmı.! Çünkü dört yüze yakın mevcudu olan hapishanenin, yalnızca üç Devrimci çevreden on üç kişinin karşı karşıya kaldıkları’’ hak gasplarını ‘’ kapsıyor.

Özgür günlerde kucaklaşmak üzere sevgi ve selamlarımızı gönderiyor,çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Ayrıca tüm Görülmüştür Camiasına Sevgi ve Selamlarımızı gönderiyor, Dostlukla kucaklıyoruz.

Sevgilerimle

Resul Kocatürk

F Tipi cezaevi B-10 Hacılar /Kırıkkale