TUTSAKLAR MEKTUPLAR GEÇ ULAŞIYOR DİYE YENİ YIL KARTLARI HAZIRLAMAYA BAŞLADI. YA SİZ!

YIL BİTİYOR.
TUTSAKLAR MEKTUPLAR GEÇ ULAŞIYOR DİYE YENİ YIL KARTLARI HAZIRLAMAYA BAŞLADI.
YAZ SİZ!
 
GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ OLARAK YILDA 4 KEZ ÖZGÜN KARTPOSTALLAR HAZIRLIYORUZ. EKİBİMİZDEN (BAZEN DE TAKİPÇİLERİMİZDEN) FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLARIN KARELERİNDEN SEÇTİKLERİMİZİ GRAFİK ÇALIŞMASI YAPTIKTAN SONRA (YÜZLERCE) BASTIRIYOR TUTSAKLARA YOLLUYORUZ. KİMİ ZAMAN ELLE ÖZGÜN KARTLAR HAZIRLIYOR ARKADAŞLARIMIZ. KİMİ ZAMAN DA HAZIRLADIĞIMIZ KARTPOSTALLARIMIZDAN DAYANIŞMA OLSUN DİYE KURUMLARA DAĞITIYORUZ.
 
"Bir seslenişimiz de, ‘Uzun zamandır elle mektup yazmadım, nasıl yazacağımı, başlayacağımı bilemiyorum’ diyen arkadaşlara. İnanın ki ne yazsanız onlar için moral olur. Günlük yaşantınızdan bir kesit yazıp yollamanız yeter. Kuru ajitatif söylemlere gerek yok. Zaten bu insanların her biri oturup bildiri yazacak kapasiteye sahip. Bu anlamda 10 yıldır 20 yıldır içeride olan insanlara dış dünyadan haber vermek, günlük yaşantı hakkında bilgi vermek, paylaşmak da çok önemli. Örneğin birçok hastalığı olan politik tutsaklar bile yazarken yol gösterici, ufuk açıcı cümleler kuruyorlar. Ancak “dışarısı” (yani sizler-bizler), onlarla yeterince dayanışma gösteremediğimiz takdirde: İşte o zaman onlar tecrit üzerine tecride mahkum edilmiş olacaklar.
 
Bir kartpostalla da olsa, bu dayanışmaya katılabilmeniz umuduyla."
 
Not: Ekibimize pul ve zarf yollayan arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Yeni yıl vesilesiyle pul ve zarf ihtiyacımız çoğalacaktır. Yollamak isteyen okuyucularımız bize mesaj yazarsa posta adresimizi verebiliriz.
 
GÖRÜLMÜŞTÜR EKİBİ