Tutuklu Öğrenci Hamdullah Dİp Yolladığımız Kitapları almış

Tarih: 
Pazartesi, 19 Kasım, 2018

07.10.2018

                Merhabalar,

Size ve tüm arkadaşlarınıza selam ve sayılarımı gönderiyorum. İyi olmanızı temenni ediyorum.

Gönderdiğiniz kitaplar ve kartlar 5 Ekim tarihinde elime geçmiştir. Size teşekkürlerimi sunuyorum. Gösterdiğiniz dayanışmanın ne bir bedeli nede teşekkürle ifadesi olabilir.

Ben de bir süredir Kürt Dili ve Edebiyatı üzerine okuyorum. Kürtçe de okuyup yazabiliyorum. Eğer elinizde Kürt Edebiyatı ile ilgili kitap varsa bana yollayabilirseniz çok sevinirim. Kürt Edebiyatı’nın tarihsel dönemlerini ve her dönemin edebiyatçıları için bir okuma yapmak istiyorum. Yalnız elimde bunun için kitap yâda dergi yok.

Zindanlar biz gençlerle doludur. Ben de bir öğrenciyim yani üniversite öğrencisi. Şu an yetmiş bine yakın tutuklu öğrenci olduğunu duyduğumda ülkenin ne kadar zor bir durumda olduğunu tahmin etmek zor değildir. Bir ülkede o kadar tutuklu öğrencinin olmasıyla eğitim seviyesi de tabi ki düşük olur. Avrupa Kanunlarına ve anayasaya göre bir öğrenci hakkında dava açılsa bile eğitimine engel olmaması gerekir ya da dava sonuçlanana kadar öğrenci öğrenimine devam eder. Yalnız bu ülkemizde maalesef böyle değil.

Tekrardan size teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

                Kenedinize ve temiz yüreğinize iyi bakın.

                Özgür yarınlara…

                                               HAMDULLAH DİP

T TİPİ C.İ.K

A-5

BAFRA / SAMSUN