Tutuklu ve Hükümlü Gazetecilerin Listesidir

21 Nisan 2016

Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Platformu (TGDP)’nin saptamasına göre 21 Nisan 2016 tarihi itibariyle Türkiye cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan 4’ü imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü 32 gazetecinin isimlerini, görevlerini ve tutuklu bulundukları hapishaneleri; basının ve kamuoyunun, duyarlı kişi ve kurumların bilgisine sunuyoruz...

1- Ali Konar: Azadiya Welat Gazetesi Temsilcisi, Malatya E Tipi Kapalı Cezaevi
2- Cebrail Parıltı: Anadolu Ajansı (AA) Derik Muhabiri, Mardin Kapalı Cezaevi
3- Erdal Süsem: Eylül Dergisi Editörü, Edirne F Tipi Cezaevi
4- Erol Zavar: Odak Dergisi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü, Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi, ANKARA
5- Ferhat Çiftçi: Azadiya Welat Gazetesi Gaziantep Temsilcisi, Gaziantep H Tipi Cezaevi
6- Feyyaz İmrak: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Antalya Cezaevi
7- Gurbet Çakar: Hevi Kadın Dergisi, Van E Tipi Cezaevi
8- Gültekin Avcı: Bugün Gazetesi Yazarı, Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi
9- Hamit Dilbahar: Azadiya Welat Gazetesi Yazarı, Erzurum H Tipi Cezaevi
10- Hatice Duman: Atılım Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi, İstanbul
11- Hidayet Karaca: Samanyolu Yayın Grubu Başkanı, Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi
12- Kamuran Sunbat: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Çukurova Eski Muhabiri, Şırnak T Tipi Cezaevi
13- Kenan Karavil: Radyo Dünya Genel Yayın Yönetmeni, Kırıkkale F Tipi Kapalı Cezaevi
14- Mazlum Dolan: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi
15- Mehmet Baransu: Taraf Gazetesi Yazarı, Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi
16- Meltem Oktay: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Mardin Kapalı Cezaevi
17- Mikail Barut: Özgür Halk Dergisi eski Editörü, Silivri Silivri 9 Nolu F Tipi Cezaevi
18- Miktat Algül: Mezitli FM Genel Yayın Koordinatörü, Sincan 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi
19- Muhammed Doğru: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Sakarya Kapalı Cezaevi
20- Muhammet Yusuf Keskin: Yurtsever Gençlik Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi
21- Mustafa Gök: Ekmek ve Adalet Dergisi Ankara Temsilcisi, Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi, ANKARA
22- Nazım Daştan: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Antep H Tipi Cezaevi
23- Nedim Oruç: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Şırnak T Tipi Cezaevi
24- Nuri Akman: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri, Malatya E Tipi Cezaevi
25- Nuri Yeşil: Azadiya Welat Gazetesi Dersim Temsilcisi, Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi
26- Özgür Amed (Ethem Çağır): Özgür Gündem Gazetesi Yazarı, Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi
27- Sami Tunca: Mücadele Birliği Dergisi Yazı İşleri Müdürü, Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Cezaevi,
28- Serkan Aydemir: Bitlis Aktüel gazetesi muhabiri, Bitlis E Tipi Cezaevi
29- Seyithan Akyüz: Azadiya Welat Gazetesi Adana Temsilcisi, İzmir 1 Nolu F Tipi Cezaevi
30- Şahabettin Demir: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Van Erciş Açık Cezaevi
31- Yılmaz Kahraman: Özgür Halk Dergisi Editörü, Silivri 5 Nolu F Tipi Cezaevi
32- Ziya Ataman: Dicle Haber Ajansı (DİHA) Stajyer Muhabiri, Van M Tipi Kapalı Cezaevi

Necati Abay, Tutuklu Gazetecilerle Dayanışma Platformu (TGDP)'nin Sürgündeki Temsilcisi