ÜÇ YILDA 7 KEZ SÜRGÜNE YOLLANAN UFUK KURTULMAZ YAZDI

Tarih: 
Pazartesi, 17 Haziran, 2019

Zindan koşullarının tüm gerçekliliğini pek anlatmaya gerek yok gibi. Sürecin tüm keşmekeşliğini, zihniyetin bütün argümanlarıyla 80 darbesini belki de geride bırakacak durumları yaşıyoruz. Dünden bugüne umudu büyüten, yaşatan ve filiz vereceği kaçınılmaz bir süreçte bizleri bekliyor.

***
19.09.2019
Merhaba Adil Abi;
Uzunca bir aradan sonra gerek koşul ve şartlar nedeniyle gerekse sürecin zindandaki getirileri şimdilerde yazmaya müsait koşullar yarattı. Baharı yaşarken kelebeklerin dönüşümüne şahit oluyoruz bu aralar ve bahar yeniden doğuşlara gebe olduğu, dirhem dirhem eriyen bedenlerim kazanıma dönüştüğü bu tarihi eserin ruhuyla, düşünsel özgürlüğümün fiziksel tutsaklığıyla seni e şahsında tüm arkadaşları, değerli aileni ve geleceğe umutla bakmasını temenni ettiğim küçük Öykü ‘yü selamlıyor, tüm devrimci duygularımla iyi olmanızı diliyorum.
Zindan koşullarının tüm gerçekliliğini pek anlatmaya gerek yok gibi. Sürecin tüm keşmekeşliğini, zihniyetin bütün argümanlarıyla 80 darbesini belki de geride bırakacak durumları yaşıyoruz. Dünden bugüne umudu büyüten, yaşatan ve filiz vereceği kaçınılmaz bir süreçte bizleri bekliyor. Dünyanın gidişatı hariç her türlü akıntıya karşı durabiliriz ç ‘’Hazırlıklı olarak fırsatla karşılaşmalı, kargaşa halini bütün halkların özgürlük rotasına dümeni çevirmek için vakit yaklaşıyor. Güneşi göreceğiz, hem motorları maviliklere süreceğiz hem de umudu gübrelemeye devam edeceğiz. ‘’
Türkiye siyasi arenasının geldiği noktada, rejimin çarpık düzeninde her gelişmeyi çıplak gözlerle görmeye yeter de artar. ‘’Dünya, okumayı bilenlere için açık açık bir kitap. Gözlerimizi açmak ve bakmak yeterli. ‘’
Söyleyecek çok şey olsa da namemi değerlendirme ya da politik analizlere boğmaktan yana değilim. Size şimdilerde 1 No ‘lu Yük. Güv. Elazığ zindanından yazıyorum. Tutsaklığımın 3. Yılında 7 sürgün yaşayarak. Son durak burası olsa gerek. Dersim topraklarının, dedelerimizin idam sehpalarının kurulduğu, kayıp mezarlarının civarında umudu soluyoruz havaya. Zihniyetimizin öncülerinin toprağa kök saldığı mirası tüketiyoruz bir yandan ama tarih her zaman direnenleri ve umudu büyütenleri yazmıştır her satırında.
Tüm dostların, yoldaşların, arkadaşların mektuplarını, selamlarını alıyorum bol bol. Unutulmasın ki kazanan bu sefer ezilenler olacaktır. Korku imparatorluğu dünyada yenik düşmüş, insanlık iyi, güzel ve doğru olana sevdalanmıştır. ‘’ BİR GÜN MUTLAKA ‘’ dediğimiz o gün yarındır, umudu büyütüp özgür yarınlarda buluşma vaktidir.
Evet, aynı zamanda bir şeylerde çalındı. Ne mi derseniz son 17 yıldır dünümüz, bugünümüz çalındı, bu zaman zarfında evet hırsızlar, bir şeyler çaldılar onlar umudu, geleceği, sevgi, saygıyı, hoşgörüyü, erdem, , iyi ve güzel olan her şeyi ama en önemlisi de gençliğimizi çaldılar. İşte şimdilerde bizlerden gasp edileni alma zamanıdır. Ekili karaçalıların yerde ektiğimiz hakikat tohumlarının meyvesini toplama vaktidir.
Özgür yarınların umuda sahne olacağı tüm günlerde bu şekilde ümidiyle tekrar herkesi tüm devrimci duygularımla selamlıyor, yaşam ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Not: Tüm yoldaşların herkese ayrıca bol bol selamları var, grev kazanıma dönüşmüş herkes sağlık, moral ve sıhhat olarak dünden daha iyi.

UFUK KURTULMAZ
1 NO ‘LU YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA İNFAZ KURUMU
ELAZIĞ

İlişkili İçerik