Yanlış bebek mamasına itiraza hücre cezası

Cuma, 24 Ağustos, 2018

Tekirdağ Cezaevi kantininden bebeğinin maması yanlış geldiği için değiştirilmesini isteyen Aynur Gazioğlu’na 2 yaşındaki bebeğiyle birlikte 10 gün hücre cezası verildi.

***


Tekirdağ T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan ve 7 aydır tutuklu bulunan Aynur Gazioğlu, 2 yaşındaki bebeği Furkan için kantinden istediği siparişlerin yanlış gelmesi üzerine gardiyana tepki gösterdi. Gardiyanın kendisiyle tartışması üzerine Gazioğlu’na 10 günlük hücre cezası verildi. 

"CEZA İÇİN BAKIRKÖY'E NAKLEDİLECEK"

Avukatının verdiği bilgiye göre, yanlış getirilen mamaları çocuğunun yemediğini ve değiştirilmesini isteyen Gazioğlu’na gardiyan, “Siz mahkumsunuz seçme hakkınız yok”  şeklinde sözler sarf etti. Gazioğlu ve gardiyan arasında çıkan tartışma sonucunda tutanak tutulduğunu aktaran avukat, daha sonra müvekkiline 10 günlük hücre cezası verildiğini belirtti.

Gazioğlu’nun kaldığı cezaevinde hücre olmadığı için İstanbul’da bulunan Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne nakledileceği kararının da olduğu bilgisini paylaşan avukat, cezanın iptali için İnfaz Hakimliği’ne itiraz ettiklerini söyledi. (MEZOPOTAMYA AJANSI)