Baysal Demirhan

"Tutsak Partizanlar"dan Ekibimize Gelen Newroz Mesajı

MERHABA DOSTLAR;

 

Egemen hakim sınıflar tarih boyunca acımasız ve gaddarca saltanatları sürsün, biraz daha ezilenleri sömürebilsin diye, her türlü aşağılık- rezillik içinde bunu uyguladı. Ezilenler inim inim inlerken, onlar saltanatlarının sefasını ezilenlerin kanı üzerinden sürdürdü.

Dehak’ta cisimleşen egemenlerin saltanatına, KAWA’da cisimleşen ezilenlerin direnişi ile karşı duruldu.

Zalim; acımasız, gadar... Mazlum; inançlı, kararlı... çetin bir sınıfsal mücadele arenası, ezilenlerin ezenlere karşı meşru isyanı.

 

Sürgün mektubu: YENİDEN SIRTINDA HEYBE YOLLARA DÜŞMEK PAYIMIZA DÜŞTÜ...

“Ve  yine kapınızı bir sürgün-sevk öykümü paylaşmak için çalıyorum. “Görülmüştür”de görmek isteyenlerle paylaşmak isterim yeni memleketin fi hallerini! Tabi “Görülmüştür” gözüyle bakanlar nasıl görür ve gördüğü \ okuduğunun karşısında neler hisseder, nelere yoğunlaşır, yaşamlarında anlatılanlar ne kadar kalıcı ve onların yüklü olduğu vb. sorulara cevap bulamayacak olsak da, yine de “Görüldü”yü görmek isteyenlere buradan da selam olsun.”

Baysal Demirhan'dan deneme tadında bir mektup...

“Hava çok sıcak. İnsanın gündüz hücrede hareket edecek takati kalmıyor. 3 saatlik havalandırma hakkı nefes almaya yetmiyor. Akşam olması dört gözle bekleniyor. Çünkü ancak akşam oturup bir şeyler yazabiliyorum… “

mektup adresi: Baysal Demirhan. 2 No’lu F tipi cezaevi. Tekirdağ.

Mektubun bütününü okumak için resimlere tıklayınız.

BAYSAL DEMİRHAN HAPİSHANEDEKİ HAK İHLALLERİNİ AYRINTILI OLARAK ANLATIYOR

YENİDEN MERHABA…

Esasında kısa bir mektup yazıp 12.05.2014 tarihinde postaya vermiştim fakat gel gör ki, ülkenin yönetiminde bulunan AKP’nin tüccar kafası, her şeye her an zam yaparak mevcut konumunu sağlamlaştıran geleceğini, T.C’nin askeri Levazım ihtiyacının övünüsünün bir sayfalık kaynağı olmuştur. Velhasılkelam 110 kuruşluk PTT Pul 125 kuruşa çıkmasıyla gönderdiğim bir sayfalık mektup geri gelmiştir. Her şer’rin bir hayrı misali!! Gelen postanda 12.05.2014 geldiği için bu mektubu kaleme almak farz oldu’