Berivan Altan

'Taraflı koğuş' gerekçesiyle denetimli serbestlik talebine ret

Urfa Cezaevi'nde 14 aylık astım hastası kızı Arin ile birlikte kalan Esma Yılmaz'ın denetimli serbestlik başvurusunun "taraflı koğuşta olması" ve "örgütten ayrılmadığı" gerekçeleriyle reddedildi. 

Urfa T 2 Nolu Kapalı Cezaevi'nde 14 aylık astım hastası kızı Arin ile birlikte kalan Esma Yılmaz'ın denetimli serbestlikten faydalanmak için başvurduğu Mardin İnfaz Hakimliği, 25 Temmuz 2018 tarihli başvuruyu reddetmişti. Yılmaz'ın denetimli serbestlik ve ev hapsi talebinin reddedilmesinin gerekçeli kararı açıklandı.

 

'ÖRGÜT SUÇLUSU OLDUĞUNDAN'

 

Hapishanelerde Hipokrat yemini etmemiş doktorlar mı görevlendiriliyor!

Tutuklu Demir: Doktorlar onur kırıcı davrandı

Adalet Bakanlığı, tutuklu Seyran Demir’in sağlık hakkının engellendiğine dair başvurusunu “tutuklu doktora gitmek istemiyor” diye yanıtladı. Demir ise, defalarca ameliyat için dilekçe verdiğini, hastaneye götürüldüğünde de doktorların onur kırıcı davrandığını söyledi.
 

Ölüme terk edilen tutuklular için özgürlük talebi 200’üncü haftada’

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi'nden Nuray Çevirmen, eylemlerinin 200’üncü haftasında hasta tutukların sağlık durumuna dikkat çekerek, “Hasta mahpuslar yavaşlatılmış ölüme terk ediliyor” dedi.
 
Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi'nin her Cumartesi gerçekleştirdiği eylem 200’üncü haftasını geride bırakıyor. Eylemler devam ederken, hasta tutukluların sağlık durumları da her geçen gün kötüye gidiyor. Hasta tutuklular kendi deyimleriyle “yavaşlatılmış ölüme mahkum edilmiş” durumda.