Etkin Haber Ajansı

Kan kusan hasta tutsak Süreyya Bulut hastaneye kaldırıldı

Bakırköy Kadın Hapishanesi'nde bulunan verem hastası Süreyya Bulut, kan kusması üzerine Yedikule Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

- Cumartesi - 19 Mayıs 2018 - 16:48
Bakırköy Kadın Kapalı Hapibhanesi'nde bulunan ağır hasta tutsak Süreyya Bulut'un kan kusması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
 

Hilvan hapishanesinde kadın tutsaklar baskı altında

10 kişilik koğuşta 29 kadın tutsak ile çocuklar kalıyor. Çocuklar biri 11 aylık ve astım hastası. Tedavi hakkı engelleniyor. Suların kesildiği için kantinden su satın almalarına izin verilmiyor. Aileler baskı altına alınıyor.

Urfa'ın Hilvan ilçesinde bulunan 2 No'lu T Tipi Hapishanesi'nde kadın tutsaklar üzerindeki baskılar arttı.

Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon kuruldu

Kuruluşunu ilan eden Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon, Adalet Bakanlığı’nı uygulamadan vazgeçmeye çağırdı.

Etkin Haber Ajansı / 16 Ocak 2018

İSTANBUL- Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon, İstanbul Barosu konferans salonunda düzenlediği basın toplantısıyla kuruluşunu ilan etti. Şu ana kadar 44 kurumun imzacı olduğu koordinasyona katılımların önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

Hapishanelerde tek tip traş gundemde

NEVŞEHİR E TİPİ KAPALI HAPİSHANESİ

 

-Firazpir Özbey, Ağrı M Tipi Kapalı Cezaevi'nden 4 Aralık'ta Nevşehir E Tipi Kapalı Hapishanesi'ne sevk edildi. Bu tarihten nakli yapılmış olup bu tarih itibarı ile tek kişilik hücrede tecrit edilerek tutuklu bulunmaktadır. 27 Aralık'ta yaptığı aile görüşünde, tek başına koğuşta tutulduğunu ve 23 gün içerisinde kendisinin; elbise değiştirme, banyo, havalandırma ve digger yaşamsal ihtiyaçlarının karşılanmadığını; devamlı küfür ve kötü sözlerle hakarete maruz kaldığını aktardı.

 

SİNCAN KADIN KAPALI HAPİSHANESİ

 

'Hasta tutsak Ali Şimşek derhal serbest bırakılsın'

F Oturmasının 301.'sini düzenleyen insan hakkı savunucuları, Ali Şimşek nezdinde tüm hasta tutsakların derhal serbest bırakılmasını istedi.

Etkin Haber Ajansı / 30 Aralık 2017

İSTANBUL- İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Hapishane Komisyonu, hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için her Cumartesi yaptığı F Oturması'nın 301.'sinde Ali Şimşek'e özgürlük istedi.

Balıkesir L Tipi Cezaevi'nde işkenceyle ölümün sorumluları korunuyor

Balıkesir L Tipi Cezaevi'nde Ulaş Yurdakul isimli mapusun işkence edilerek vahşice öldürülmesi olayıyla ilgili sorumlular hakkında henüz bir dava açılmış değil.

Etkin Haber Ajansı / 23 Aralık 2017

İSTANBUL- Balıkesir Kepsut L Tipi Cezaevi'nde Ulaş Yurdakul isimli mapusun diğer hükümlüler tarafından dövülerek ve işkence edilerek öldürülmesiyle ilgili Yurdakul ailesi basın toplantısı düzenledi.

Sayfalar