Etkin Haber Ajansı

Elazığ Hapishanesi'nde tutsak Yılmaz bir yıldır tecrit altında

Elazığ Hapishanesi'nde MLKP'li tutsak İsmail Yılmaz, "terör kimliği takma" dayatmasını reddettiği için bir yıldır "özel tecrit" altında tutuluyor. Aynı cezaevinde kalan kadın tutsakların ise 24 saati kamera ile gözetleniyor.

 -  Çarşamba - 4 Temmuz 2018 - 10:55

Hapishanelerde siyasi tutsaklara karşı hak ihlalleri devam ediyor. Adalet Bakanlığı tarafından gönderilen ve idarenin keyfi uygulamalarını meşrulaştıran genelgeler sonrasında hak ihlallerinde artış yaşanıyor.

 

Avukat-müvekkil aynı hapishanede

"Avukat-müvekkil aynı hapishanedeyiz. Tam da bu noktada kendisine yıllarca şiddet uygulayan eski eşini öldürdüğü yani özsavunma hakkını kullandığı için tutsak edilen müvekkilim Namme Öztürk’ten bahsetmek istiyorum."

- Cuma - 8 Haziran 2018 - 19:23
Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi'nde tutuklu bulunan avukat Sezin Uçar, gönderdiği mektupta, özsavunma hakkını kullandığı için aynı hapishanede bulundukları müvekkili Namme Öztürk'ü yazdı. 
 

Kan kusan hasta tutsak Süreyya Bulut hastaneye kaldırıldı

Bakırköy Kadın Hapishanesi'nde bulunan verem hastası Süreyya Bulut, kan kusması üzerine Yedikule Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

- Cumartesi - 19 Mayıs 2018 - 16:48
Bakırköy Kadın Kapalı Hapibhanesi'nde bulunan ağır hasta tutsak Süreyya Bulut'un kan kusması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
 

Hilvan hapishanesinde kadın tutsaklar baskı altında

10 kişilik koğuşta 29 kadın tutsak ile çocuklar kalıyor. Çocuklar biri 11 aylık ve astım hastası. Tedavi hakkı engelleniyor. Suların kesildiği için kantinden su satın almalarına izin verilmiyor. Aileler baskı altına alınıyor.

Urfa'ın Hilvan ilçesinde bulunan 2 No'lu T Tipi Hapishanesi'nde kadın tutsaklar üzerindeki baskılar arttı.

Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon kuruldu

Kuruluşunu ilan eden Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon, Adalet Bakanlığı’nı uygulamadan vazgeçmeye çağırdı.

Etkin Haber Ajansı / 16 Ocak 2018

İSTANBUL- Tek Tip Elbise Karşıtı Koordinasyon, İstanbul Barosu konferans salonunda düzenlediği basın toplantısıyla kuruluşunu ilan etti. Şu ana kadar 44 kurumun imzacı olduğu koordinasyona katılımların önümüzdeki günlerde artması bekleniyor.

Sayfalar