Evrim Kepenek

Figen Yüksekdağ :"Koşullara direnmek insan olmanın temel özelliklerinden."

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde bulunan HDP'nin önceki dönem eşbaşkanı Yüksekdağ, “Sanat konusunda bir iddiam olmasa da, canlı ve akıcı bir hayata dönüşüyor hapishane günlerim” diyor.

Evrim Kepenek

İstanbul - BİA Haber Merkezi

06 Şubat 2020, Perşembe 09:37

Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) önceki dönem eş genel başkanlarından Figen Yüksekdağ, Kasım 2016’dan beri tutulduğu Kandıra Cezevi’nden bianet’in sorularını yanıtladı. 

Sebahat Tuncel yazdı

Kandıra F Tipi Cezaevi’nden bianet’in sorularını yanıtlayan siyasetçi Sebahat Tuncel, “Buradan bakınca mahkemelerden adil bir yargılanma ve adaletin sağlanmasını beklemek abes olur” diyor.

Evrim Kepenek

İstanbul - BİA Haber Merkezi

15 Ekim 2019, Salı 12:21

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 16 Ekim'de hakim karşısına çıkacak Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, Kasım 2016’dan beri kaldığı Kandıra F Tipi Cezaevi’nden bianet'in sorularını yanıtladı.

Trans Mahpus Buse Destek Bekliyor

Avukat Eren Keskin, trans mahpus Buse’nin cinsiyet geçiş ameliyatına izin vermediği için Sağlık Bakanlığı’na 200 bin liralık tazminat davası açtı.

Evrim Kepenek

İstanbul - BİA Haber Merkezi

27 Temmuz 2019, Cumartesi 10:30

Tekirdağ F Tipi 2 No’lu Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlü olarak tutulan trans mahpus Buse Aydın’ın cinsiyet kimliğini değiştirmek için başlattığı mücadelesi sürüyor.

Elektronik Kelepçeli Özge Doğan: Hayatımıza Görünmeyen Kelepçeler Hâkim

Üniversite öğrencisi Özge Doğan, 15 Mayıs’tan beri sağ ayağındaki elektronik kelepçeyle yaşıyor.
Evrim Kepenek İstanbul - BİA Haber Merkezi 24 Haziran 2019
***

“Sokakta kimisi ‘Ayağındaki spor aleti mi yürüyüşünü mü sayıyor?’ diye soruyor. Kimi ‘Çok yakışmış, yeni moda mı’ diyor. Oysa ayağımdaki devletin bana taktığı bir pranga. Ben bunun insanlara ne olduğunu anlatırken, Türkiye’deki özgürlüklere dair de farkındalık yaratmış oluyorum. Benim için adaleti dillendirmenin bir aracı.”

KIZI ANNESİNİN HAPİSHANE GÜNLERİNİ ANLATTI

Mahpus Siyasetçi Gültan Kışanak Cezaevinde Senaryo Yazıyor

E. Jiyan Kışanak: “Annem Diyarbakır Cezaevi'nden çıkıp gülümseyerek mücadele etmeye devam ettiyse, barışı ve eşitliği savunduğu için bir kez daha cezaevine konulduysa ve hala barışa olan inancı hiç eksilmediyse ben umutsuz olamam.”
Evrim Kepenek
İstanbul - BİA Haber Merkezi
06 Haziran 2019, Perşembe 11:46

Gültan Kışanak ve siyasetçi Burcu Çelik Özkan Kandıra F Tipi Cezaevi'nde (Mayıs 2019)

Hazırladığımız sergiye hapishanede yaptığı çizimlerle katkı sunan Zehra Doğan tahliye oldu

Tahliye Edilen Zehra Doğan Sise Bingöl’den Mesaj İletti: “Dimdik Ayakta Durmaya Çalışıyorum”
Tahliye edilen Gazeteci - Ressam Doğan, “Arkamdan çocuklar, Zehra Zehra bize ağaçların, kuşların resimlerini yap diye sesleniyordu. Sise Bingöl çok ağladı. Onları hiçbir zaman unutmayacağım, onları yazmaya, anlatmaya devam edeceğim.”

Sayfalar