İlhan Çomak

"İlhan'ı serbest bırakın"

İlhan Çomak bir şiirinde;

'Kışı geçirdik sıra yaşamadığımız baharlarda

Bu kez böyle olsun' diyor.

2 Nisan İlhan'ın doğum günü.

4 Nisan'da Yargıtayda karar açıklanacak.

İlhan'ı serbest bırakın.

Sıra yaşamadığı baharlara gelsin artık.

Bu kez böyle olsun.

24 yıldır cezaevinde!

...

Kaynak: İlhan Çomak Sayfası

İlhan Çomak’ın Bakan Bozdağ’a yazdığı mektup

Ağustos sonu itibariyle 22’den gün alacağım. Hayır, ömrümün toplamı değil söz konusu olan. Dillendirdiğim rakam cezaevi yasımdır. Evet, böyle adlandırmak mümkün: Cezaevi yası… 1994’ten bugüne aralıksız şekilde içeride olmaklığım hesaplandığında cezaevi yasımın toplamı 22 ediyor. 43 yaşındaki biri için epey uzun bir süre… Dikkate değer asıl nokta ise bunca yıla rağmen hâlâ yargılanıyor olmamdır. Bilginiz var mı acaba? Ama olması gerektir.

İlhan Çomak Adalet Bakanı'na Mektup Yazdı

22 yıldır cezaevinde olan şair İlhan Sami Çomak, Bekir Bozdağ’a yazdığı mektupta "Bana, olmayan olaylardan dolayı ceza verilmiş durumda. Mahkeme bunun farkında ama aksi ortaya çıkarsa ''tutarlılık''tan taviz verilmiş olacak" dedi.

22 yıldır cezaevinde olan şair İlhan Sami Çomak, çarşamba günü görülecek duruşması öncesinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a mektup yazdı. 

İLHAN ÇOMAK: 21 Yıldır Süren Tutukluluk... Dayanışma çağrısı...

22 Aralık saat 10:15'te İstanbul Çağlayan'da 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilecek duruşmam için duyarlılık istiyorum...

21 yaşındayken başladı yargılamam. Şimdi 42 yaşındayım...21 yıl 4 aylık tutsaklığım süresince üçüncü seferdir yargılanıyorum. Yine, yeniden ama hep tutuklu, hep hükümlü, hep cezaevindeyken. YARGILANDIĞIM MAHKEMELER, YARGILAYAN HAKİMLER DEĞİŞTİ. DGM'LER KALKTI, ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER LAĞVEDİLDİ. AVUKATIM VEFAT ETTİ, YENİ AVUKATLAR SAVUNMAMI YAPIYOR...