Kasım Karataş

23 yıllık Tutsak KASIM KARATAŞ çocuk Öykü'ye yazmış

“En çok da sana tanıştırmıştır bu devlet, değil mi? Mahpuslu amcalarına gönderdiğin kırmızı renkli balonlarını “sakıncalı” bulup, vermeyerek. Sonra masa üzerinde salyangozla çekip, bana gönderdiğin fotoğrafını “firari krokisi” deyip, dava açarak. En son yine gönderdiğin mektuplarının bana ulaşmasını engelleyerek!”

07.10.2015

Sevgili Arkadaşım Öykü  Merhaba,

Öncelikle size, Tülin ve Adil arkadaşlara en içten selam, sevgi ve saygılarımı iletiyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

"Salyangoz davası"nın ikinci sanığı KASIM KARATAŞ'tan mektup var

“KAÇIŞ PLANI” SORUŞTURMASI  SADECE PARONAYA MI?

   On yıllardır gönderdiğimiz ve bize gönderilen mektuplar ya “cezaevi mektup komisyon”u ya da “cezaevi disiplin kurulu” tarafından hiç değişmeyen “sakıncalı” ibaresiyle ya el konulmakta ya da disiplin soruşturması vesilesi yapılarak verilmemekte ve gönderilmemektedir.

Adil Okay’la mektuplaşması yasaklanan KASIM KARATAŞ’ın bir yazara mektubu

KASIM KARATAŞ

T TİPİ HAPİSHANE KARABÜK

10.3.2014

 

Saygıdeğer Dost HASAN MANTICI, Merhaba,

Sizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

“Filistin Güncesi” için eline yüreğine sağlık demekle, söylenecekleri karşılayacağını düşünüyorum. Tarihin bu kesitinden bizleri mahrum bırakmadığın için minnettarlığımı iletiyorum. Deyim yerinde ise bir solukta okuyup-bitirdim.

"DEVLET ADİL OKAY’IN MEKTUPLARINA AMBARGO KOYMUŞ"

23 Yıldır zindanda olan KASIM  KARATAŞ yazıyor:

"Sizin bana gönderdiğiniz ve “sakıncalı” deyip verilmeyen mektubunuz için İnfaz Hakimliğine başvurdum. Aradan neredeyse üç ay geçti hala bir karar verilmiş değil. Yine Abdullah Çelik arkadaşa gönderdiğiniz mektupta, iki ay sonra, arkadaşa “sizin gelen mektup sakıncalıdır” deyip, tebligat yaptılar."

Sevgili Adil,

Karabük hapishanesinde keyfi yasaklar sürüyor...

Karabük hapishanesinde keyfi yasaklar sürüyor. Kasım Karataş adlı tutsağa "görülmüştür" ekibinden bir arkadaşımızın yolladığı mektup "sakıncalı" sayıldı ve verilmedi. Oysa arkadaşımız, benzer içerikte yazdıklarının başka hapishanelerde tutsaklara verildiğini belirtti. Ayrıntıyı Karataş'ın yolladığı faksta okuyabilirsiniz.

Adres: KASIM KARATAŞ

T TİPİ CEZAEVİ. A-12 KARABÜK

Görülmüştür Ekibi

Sayfalar