M. Garip Yaş

5 Yıldır Toprak Görmeyen tutsak yazardan mektup var

“Eskiden koğuşlarımızda saksılar ve türlü türlü çiçeklerimiz olurdu. Bir nebze de olsa baharın geldiğini daha iyi duyumsardık, hissederdik. Yine beton duvarlar arasındaydık ama biraz toprak da olurdu. Yetmediğinde ise çay posaları güneşte kurutulur, sonra da toprakla karıştırılırdı. Zahmetliydi biraz ama değerdi. (…)son beş yıldır toprak görmedim, kokusunu almadım, hissedemedim... Resimlerde, televizyonda görebildiklerimiz, okuduklarımızla bağımızı canlı tutmaya çalışıyoruz. Buna alışmamaya çalışıyorum.”

MEHMET GARİP YAŞ

T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

Tutsak Yazar M. Garip Yaş Düzce Hapishanesindeki İhlalleri Anlatıyor

“Hayata bağlanan nefes borularımız kesiliyor, sıkılıyor. Bu boruları açık tutmak, nefes alıp-verebilmek o kadar zorlaştı ki, bu sadece bizim çabalarımızla aşabileceğimizin ötesine geçti. Bazı şeyleri anlatabilmek çok zor, bazen kelimeler kifayetsiz kalıyor anlatmaya.”

 

M. Garip Yaş

T Tipi Kapalı Cezaevi A 24

Çilimli- Düzce

***

Sevgili Adil Hocam, Merhaba;

Düzce Hapishanesinde Kitap yasağı

“Şu günlerde ''dışarıdan gelen tüm yayınlar (kitap-dergi) içeri verilmeyecek'' diye bir karar gelmiş. Aslında hukuki bir dayanağı yok. Sadece siyasilere dönük.”

MEHMET GARİP YAŞ

T TİPİ KAPALI CEZAEVİ

 ÇİLİMLİ / DÜZCE

***     

Değerli Adil hoca, Merhaba;

İyi olman dileğiyle selam ve sevgilerimi gönderiyorum.
            17 Nisan'da gönderdiğin mektubu Mayıs sonunda alabildim, o yüzden cevap da gecikti, kusura bakma . Buradaki komisyonda sıkıntılar vardı ama düzeldi gibi.