Mesut Deniz

Tekirdağ hapishanesinde yazılan öykü: MAHALLEDE SAHİPSİZ ARABA

 

Güneşli bir gün biz çocuklar tatilin rehavetiyle biraz geç uyanmış, kahvaltımızı edip Yenibosna sokaklarını yeni yeni doldurmaya başlamıştık. İlk olarak sokağımızın aşağı ucunda oturan Hasan’a rastladım. Hasan o dönemki kankamdı. Onunla muahabbet ederek dolaşmaya başladık.

Gözlerimiz mahalledeki samimi olduğumuz diğer çocukları ararken, bir kaç sokak ileride, sokakları dikine bölerek ilerleyen yol üzerinde park etmiş siyah bir otomobil farkettik. Otomobilin başında da iki çocuk merakla ona bakıyordu.

Hapishanede yazılan Öykü: DAYIMIN HIRSIZLIK HASSASİYETİ

DAYIMIN HIRSIZLIK HASSASİYETİ

Annem kardeşleriyle bir araya geldiğinde dönem dönem sohbetleri Boşnakçaya dönerdi. Sohbetlerinde Boşnakçaya karışan Türkçe kelimelerden sohbetlerinin konusunu az çok çıkarabilirdim. Sohbet konularının biri de hiç gidip görmedikleri, büyüklerinden –özellikle annelerinden- duydukları Sarayova* idi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLERE YAŞATILAN ZULÜM

"Hasretini hafifletemeden bitmişti görüş ve anne hâlen ağlıyordu. Vedalaşırken ben de sarıldım, etkilenmiştim, “Sen üzülme anacığım, yapanların utancıdır bunlar” diyebildim ve sadece, “Oğullarım bunlar çocuğum. Niye ayırırlar ana-babasından?” diye içindeki o sıkıntıyı dile getirebilmişti."

MESUT DENİZ

2 NO’LU F TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU A-İ/137

TEKİRDAĞ

***

Merhaba Adil hocam,

(…)

Asıl paylaşmak istediğim ise ağırlaştırılmışlara özgü uygulamalar kapsamında tanıklık ettiğim ve beni de ziyadesiyle etkileyen bir yaşanmışlıktır.