Mezopatamya Ajansı

27 gündür açlık grevinde olan ağır hasta tutuklu Dicle Bozan, Elazığ Kadın Kapalı Cezaevine sevk edildi.

İMenemen R Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan ve 27 gündür açlık grevinde olan ağır hasta tutuklu Dicle Bozan, Elazığ Kadın Kapalı Cezaevine sevk edildi.

 

İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Menemen R Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan ağır hasta tutuklular Ergin Aktaş, Yusuf Bulut, Kuzey Suriyeli Dicle Bozan ve Ehmedê Xemî (18), tedaviye ulaşma haklarının kısıtlanması, maruz kaldıkları ayrımcılık ve uygulamalar nedeniyle 20 Nisan’da başlattıkları açlık grevi eylemlerini sürdürürken tutuklulardan Bozan'ın sevk edildiği öğrenildi.

Hasta tutsak Şemsettin Ekinci cezaevinde felç geçirdi

Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde beyin kanaması geçiren hasta tutuklu Şemsettin Ekinci (63) kısmi felç geçirdi.

Ekinci’nin geçtiğimiz yıl da rahatsızlandığı ancak tedavisi tamamlanmadan yeniden cezaevine götürüldüğü öğrenildi. İzmir Şakran T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan şeker ve tansiyon hastası tutuklu Şemsettin Ekinci (63), geçtiğimiz hafta Cumartesi (24 Şubat) günü kaldığı koğuşta beyin kanaması geçirdi.

68 tutuklunun hikayesini yazdığı fotoğraf sergisi açıldı

"Projeyi gerçekleştiren, Redfotoğraf Grubuna, Görülmüştür Ekibine ve düşlerini yazan cezaevindeki tutuklulara teşekkürlerini ileten yazar Adil Okay, “Mektuplar mahpusların gıdasıdır. Bu yakıcı siyasal klimada tatlı bir esinti olur. Sahi sizin hala bir mektup arkadaşınız yok mu? Onlar sizin için içerdeler. Ne yazarsanız yazın onlara bir esinti gönderin” diyerek sanatseverlere çağrıda bulundu."

***

Sayfalar