Mezopatamya Ajansı

Bayburt Cezaevi’nde sudan bahanelerle infazlar yakılıyor.... Fatma Yıldırım kan kusuyor

ADANA – Bayburt Cezaevi'nde sudan bahanelerle infazların yakıldığını belirten Özlem Aydar, gönderilen mektuplardan renk adlarına, açlık grevi kelimesinin dahi idarece şifre olarak değerlendiğini söyledi. Aydar, açlık grevinde olan 18 tutukludan Fatma Yıldırım’ın kan kustuğunu aktardı.

Van F Tipi Cezaevi Müdürü: Pilot bölge seçildik tel örgüyle kapatılacak

Van Barosu avukatları, F Tipi Cezaevi'nde ölüm orucunda olan MLKP’li tutuklu Kadir Karabak ve Esat Naci Yıldırım'ın durumlarına ilişkin görüştükleri cezaevi müdürünün kendilerine, cezaevlerinin pilot olarak seçildiğini ve avlularının üzeri tel örgüyle kapatılmaya devam edileceğini söylediğini aktardı. 
 
Van F Tipi Cezaevi'nde 66 gündür ölüm orucu eyleminde olan MLKP davasından tutuklu Kadir Karabak ve Esat Naci Yıldırım'ın durumları ile ilgili Van Barosu avukatlarından Hamza Çiftçi, Rabia Özgökçe ve Mahmut Kaçan, cezaevi yönetimi ile görüştü. 
 

Kadın tutuklulara 'sizi öldürürüz' tehdidi

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan kadın tutuklular, gönderdikleri mektupta askerlerin ölüm tehditlerine maruz kaldıklarını anlattı.

 

Urfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan kadın tutuklular, ajansımıza gönderdiği mektupta yaşadıkları hak ihlallerini aktardı. Cezaevinde görevli askerlerin ölüm tehditleri ile karşı karşıya kaldıklarını belirten kadın tutuklular, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.  

 

Kadın tutuklular, gönderdikleri mektupta cezaevinde yaşananlara dair şu bilgileri paylaştı:

 

Sayfalar