Müslüm Karadağ

Gaziantep Hapishanesinden mektup var

MÜSLÜM KARADAĞ

H TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU G- 3

GAZİANTEP

Merhabalar

Araya giren zorunlu ayrılıkların zaman diliminden

arınarak merhaba... Son göndermiş olduğunuz  kart-name 16. 08 18 tarihinde ulaştı. Orada '' Sancı'' dergisi için daha önce Size yollamış olduğum öykü ( Gamzelerinde güzelleşir yaşam) ve

(on'lara anlatıyorum '' ) Şiirini göndermiş olmanız isabetli olmuş.  Daha önce hiçbir yerde yayınlanmamıştı. Yeni bir öykü göndermemi istemişsiniz ancak size ulaşsa bile derginin bu sayısına

Gaziantep Hapishanesinden tutsakların yolladığı hak ihlalleri raporu

Değerli insan Adil OKAY

Merhaba ;

İyi olmanızı diliyor , selam ve sevgilerimi gönderiyorum .

Göndermiş olduğunuz kitaplar için teşekkür ederim. Ancak daha elime geçmediğinden okuyamadım . Ayrıca kitabımın tanıtımını yaptığınızı aileden öğrendim. Ayrıca teşekkürlerimi sunarım .Umarım tüm bunların geride kalacağı - kaldığı zamanlar yakındır. Bu aralar gün geçmiyor ki bir şeyler çıkmasın karşımıza... Daha çok zindanın içinden ve yaşadığımız sorunlardan bahsetmek istiyorum.(...)

Müslüm Karadağ yazdı: Antep Cezaevi'ndeki hasta tutuklular tedavi edilmiyor

"Burada ismini yazmadığım onlarca hasta arkadaşımız var ve hiçbiri doğru dürüst tedavi olamıyor. Bu sefer de sizin aracılığınızla sorunlarımızı dışarıya taşıdık. İyi ki sizin gibi insanlar var. Bu arada biz Gazeteye yazamıyoruz. Gerekli yerlere ulaştırırsanız sevinirim. Bir daha sizin gibi vicdan sahibi insanların olması ve sizinle yazışıyor olmaktan mutlu olduğumu söylemeliyim. Sizin şahsınızda tüm vicdan sahibi insanlara selam ve sevgilerimle."

MÜSLÜM KARADAĞ

L Tipi KAPALI Cezaevi D-9 Gaziantep

***

19.01.2018

Merhaba Adil Arkadaş;

Müslüm Karadağ yazdı: Mektuplarımıza "Okuma Komisyonları" yanı sıra PTT 'den de engel

“Bazen mektuplarımız okuma komisyonlarını aşıyor, bu sefer PTT çalışanlarına takılıyorlar. Hangi saikle hareket ediyorlarsa artık ! Bu mektubun kime gideceğine artık PTT çalışanları karar veriyor. Şu an bu ve benzer mektuplar yanımızda delil olduğundan size göndermiyorum. Önce kabul etmediler ; sonra PTT Müdürlüğünden gelip ‘’kanıtı’’ sunduk.Ancak daha bize bir cevap verilmedi.”

Müslüm KARADAĞ   L Tipi Kapalı Cezaevi   Gaziantep

***

Gaziantep Hapishanesinde gazete yasağı spor yasağı volta yasağı

“İçerinin nefesi iletişim araçlarıdır. Bunun en önemlisi de yazılı basındır. Yani gazete ve köşeleridir. Hele içeridekilerin sesini duyurmaya çalışanlar. O köşe tüm tutsakların özenle okuduğu köşe oluyor. “Özgürlükçü Demokrasi” gazetesindeki köşesinde -sizden iyi olmasın insanların, tutsakların sesini duyurmaya çalışan- Hüseyin Aykol, yazılan mektupları köşesinde özetlediği için gazetenin Pazar sayısı bizlere verilmemektedir. (...) 10 ayı aşkındır hiçbir sosyal aktiviteye çıkmış değiliz. Bunun da nedeni, OHAL ve güvenlik gerekçesi.