Resul Baltacı

25 Yıllık Tutsak yazdı: BU ACI DERYAYA ALIŞAMADIM

BU ACI DERYAYA ALIŞAMADIM

Bizler biliyoruz ki insanlık tarihi; tükenmek bilmeyen bir zenginlik, bir arayışlar tarihidir. Aslında aradığımız kendi gerçeğimizdir. Tarihimizde olan acı, keder ve feryatlar, çözüm bekleyen sorunlar dağ gibi büyümüş ve her gelen iktidar, biraz daha tarifi zor olan acılar ekliyor. Peki bunun çözümü, ilacı hiç mi yoktur? Kanımca bütün sorunların ilacı, her türlü iktidara dair düşüncelerden uzaklaşmak ve onların bütün emellerini reddetmekle mümkündür. En anlamlı olan da hiç alışmamaktır.

25 yıldır Tutsak Olan Resul Baltacı'dan Mektup var

“Ömrümün çoğu bu dört sağır duvar arasında geçti. Buna en ufak bir şikâyetim yok. Ama çokça yolcu ettiğimiz canlarla bir daha buluşma, merhabalaşmanın randevusu meçhul oldu. Kimi arkadaşlar beklemedi beni, bizi! Randevusu imkânsız olanlar var. Fiziki anlamda diyorum, yoksa her zaman onların yeri yüreğimdir ve onlarla sohbet ediyorum. “

RESUL BALTACI

T TİPİ CEZA İNFAZ KURUMU A- 22

DÜZCE

***

1.6.2017

Sevgili Adil hocam merhaba,

25 Yıllık Tutsak Mektubunda "Umut"u Betimlemiş

İnsan hayatında çığır açan ve “doğaya dönüş” tanımlamasıyla filizlenen Rönesans, baştan aşağı doğadaki ekolojik işleyişin toplumsal kültürde boy vermesi olayıdır. Da Vinci’nin her eserinde doğadan güzel bir desen, estetik bir ışık yansımıştır. Mozart’ın her notasında doğaya dair tınılar duyarız. Feqiyê Teyran şiirleri baştan başa ekolojik işleyişin yansıttığı güzellik ve estetik ölçülerin taşıyıcısıdır. (…)

Aslında paylaşılacak çok güzel değerler var. Fakat bu mektubum da diğerleri gibi kayıp dünyaya mı gider?

Resul Baltacı

22 Yıllık Tutsak Resul BALTACI’dan açık mektup

2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi B-9 Şakran- Aliağa/ İZMİR

Merhaba Sevgili Arkadaşlar!

En içten ve en sıcak duygularla sizleri selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Keşke kağıt, kalem , zarf ve pula ihtiyaç olmadan yan yana ve yüz yüze özgür ve mutlu bir sohbet imkanımız olsaydı. Bazı sözcükleri hep tekrarlıyoruz. Hatta gereğinden fazla dile geliyor.  Örneğin mutluluk…  Kimi arkadaşlar dışarıdan bana mutluluğu soruyorlar, hatta kimi arkadaşlar sen, sizler bizden daha mutlusun(uz) diyorlar.

Sayfalar