Selvi Kalen

"Sizler gibi güzel insanların yanımızda olduğunu bilmek mutlu ediyor.."

Selvi KALEN
Kadın Kapalı C.İ.K
C-4 Şakran/Aliağa
    İZMİR

30.07.2018
    Merhaba Adil Hocam
    En son yazdığım mektubumun elinize ulaşıp ulaşmadığını bilmiyorum! Bazı olumlu gelişmeler olunca kitap yasağı kalktı, okul sınavlarına girebilecez (sosyolojiden son 2 dersim kalmıştı) Elimizden alınanlar verilince heyecanlanıyormuş insan.

Açık görüşlerimiz 2 ayda bire düşmüştü,

"Arkası yarın" kitabınızı yeni aldım çok teşekkürler. Hayallerimizin fotoğrafları içinde çok teşekkürler ellerinize, yüreğinize sağlık.

23 Yıldır tutsak olan Selvi Kalen baskıları ve öğrenim hakkının elinden alındığını anlatıyor

"Takip ettiğim kadarıyla dışarısı da çok iç açıcı değil! KHK ile açık öğretimden Sosyologi bölümünü bitirmeme son iki dersim kalmıştı. Sınav hakkım elimden alındı. Gereken her yere eğitim hakkım için başvurdum. Anayasa mahkemesine bireysel başvuru nasıl yapılıyor, bir formu vs. var mı? Anayasa mahkemesi için para isteniyor mu? İsteniyor ise ne kadar? Buna göre hazırlıklı olmam lazım. Yine AİHM-AYM gibi yerlere bireysel başvuruyu nasıl yapmam gerekiyor, bunun için bir ödeme gerekiyor mu? AİHM ve AYM posta adresleri elimde yok!"

Selvi Kalen

Kriz geçiren insanlar, kavgaların eksik olmadığı bir ortam, kendini kesenler, tehditler...

Yine koğuş değiştirtiyor, oradan oraya sürükleyip duruyorlar. 4 günde 3 koğuş değiştirmek durumunda bırakıyorlar. Altı kişilik koğuşlara 8-10 kişi tıkıştırmış; nem, rutubet, küf kokusu ve duvarlar yosun bağlamış yerlerde yaşamaya zorlanıyorum. Karşı kutuptan insanlarla aynı ortamda kalmaya zorluyorlar. Ülkücü- sağ görüşlü insanlarla, bilerek ve isteyerek aynı yerlere konuluyorum. Adeta deneniyorum, ne kadar dayanabilir, ne kadar sabır gösterebilirim.

22 Yıllık Tutsak Hapishanedeki FETÖ'cüleri Sürgün ve OHAL'i Yazdı

“Kaldığımız her koğuşta yaşadıklarımızdan dolayı birkaç ay belki yeter psikolojimizi düzeltmeye. Cezaevinin yarısını boşaltmışlar FETÖ’cülere ayırmışlar. Diğer taraftan tahliyeler, denetime çıkanlar, açık cezaevine geçenler mevcut. Bu durumlar psikolojimizi iyice alt üst ediyor. Hocam kusura bakmayın sorunlarımızı böyle uzun uzadıya yazdım. Ama yazamadıklarım çok daha fazla. Ohal’den dolayı “yazamazsınız” diyorlar. Burada böyle nasıl devam edilir bilmiyorum.

Selvi Kalen 22 Yıldır İçeride ve Yaşamının 30 Yılını Orada Doldurmak Zorunda

"Mapus olunca her şeyi o kadar çok biriktiriyorsun ki. Ben bazen o duygu sağnağı, o özlemler furyası, o özgürlük tutkusu derken nefesimin yetmediğini hissediyorum. Doğa, toprak, çiçek, böcek her şeye özlem var da, geçmişe ve geleceğe özlem hepsinden daha ağır basıyor bende fark ettim..

Selvi Kalen

M Tipi Cezaevi C-8