A. Vahap Narin

25 Yıldır Hapiste olan A. Vahap Narin'den mektup var: "“İki küçük odamız var. Her odada 16-17’şer kişi kalıyoruz."

“İki küçük odamız var. Her odada 16-17’şer kişi kalıyoruz. Küçük bir pencereden de olsa dünyayı koklayıp bizlerin de bu dünyada olduğumuzu hissetmeye çalışıyoruz. Tabii TV'de tüm yalanlarına ve hakaretlerine rağmen olup biteni mecburen takip ediyoruz. “

A. Vahap Narin

***

Merhaba Sevgili arkadaşlar

Öncelikle uzun bir aradan sonra iyi olmanız umuduyla en içten duygularımla sizleri selamlar,  yaşam ve çalışmalarınızda  başarı ve mutluluklar diliyorum. Ayrıca Öykü'nün gözlerinden öpüyorum.

23 YILDIR TUTSAK OLAN VAHAP NARİN BUCA HAPİSHANESİNDEN YAZMIŞ

“Acı, zulüm ve cefa çeken insanlarımız için her geçen gün yaşam daha da güzelleşeceğine her zamankinden daha çok inanıyorum. Belki bizim gibiler o günleri görmeyebilir. Nicelerimizin görmedikleri gibi. Zaten bu yola başvuran canlar da kendisinin bir gün güzel bir yaşam yaşaması için görmemiştir. Halklara yapılan acımasız zulümlere son verebilmesi için baş kaldırmıştır. Her an başına neler gelebileceği bilinciyle vicdanına kulak verip bu yola baş koymuştur.

21 Yıllık Tutsak A. Vahap Narin'den sitem var..

"Tüm cezaevlerindeki vahşet düzeyine ulaşan sorunların her çıktığında yüz binlerce duyarlı insan o cezaevi önünde toplanıp ya da ilgili kurumların önüne yürüseydiler ve tüm basın ve yazarlar işleyip gündemde tutsaydılar inanıyorum çözülmeyen sorun kalmayacaktı. Bir kraliçenin hamile kalmasına ya da doğum yapmasına kadar günlerce aylarca en tanınan basın gündeminden düşürmüyorlar  ama cezaevlerinde yığınca sorun ve her gün ceset çıkarılıyor. Adamlar ya hiç görmüyorlar ya da birkaç satırlık yazıyla verip bırakıyorlar.