Ziya Ataman

Tahliye Edilmeyen Gazeteci Ziya Ataman'dan Mektup Var... Gül Güzel

Gazeteci Ziya Ataman 11 Nisan, 2016 tarihinden beri tutuklu. Eylül 2019’da yapılan hiçbir hukuk ve adalete sığmayan mahkeme kararıyla 14 yıl, 3 ay hapis cezasına mahkum edildi. Kronik barsak hastalığı yaşamını tutukluluk sürecinde daha da zorlaştıran Ataman, İşkence altında ifade veren bir tanığın ifadesi doğrultusunda 4,5 yıldır cezaevinde tutuluyor.

Tutuklu gazeteciler tutuklularla salgını konuştu

Tutuklu gazeteciler Nedim Türfent ve Ziya Ataman, kaldıkları Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ndeki diğer tutuklularla Kovid-19 salgınını konuştu. Tutuklular, cezaevinde pozitif vakalarının ortaya çıkmasıyla birlikte yaşamlarının tehlike altına girdiğini dile getirdi. Yetersiz önlemler nedeniyle vaka ve ölüm sayısı günden güne artan koronavirüs (Kovid-19) salgını tehdidi nedeniyle ciddi risk altında olan yerlerden başında cezaevleri var.

Van ve Elazığ Hapishanelerinden Kitap İsteği

Van ve Elazığ hapishanelerinden mektup aldık. Bu hapishanelerde kitap alımı başlamış. aşağıdaki adreslere kitap yollayabilirsiniz:

ZİYA ATAMAN

YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA İNFAZ KURUMU

VAN

***

SEDAT ALÇİÇEK

1 NO'LU YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA İNFAZ KURUMU E-3

ELAZIĞ

***

EMRAH ABA

1 NO'LU YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA İNFAZ KURUMU C BLOK 30.ODA

ELAZIĞ

Gazeteci Ziya Ataman’ın Tedavisi Yapılmıyor

KHK ile Kapatılan Dicle Haber Ajansı muhabiri Ziya Ataman ekibimize gönderdiği mektupta tedavisinin yapılmadığını ve düzmece gerekçelerle haber takibi sonrası tutuklandığını yazdı

Merhaba Gamze,

İnat dediğin duyarlılığın beni bir kez daha şanslı olduğumu hissettirdi bana. Müteşekkirim. Dayanışma kelimesini zor duyacağımız bir vakitte senin(sizin) gibi yoldaşın bugünde bizleri hatırlaması, acımıza-mutluluğumuza ortak olması bizleri gerçektende çok sevindirdi.

….

Ve nasıl olduğumu, sağlığımın ne dereceye geldiğini söyleyeyim.