Görülmüştür Köşe Yazısı

19 Aralık ‘Hayata Dönüş’ Katliamı...

Başlattıkları bütün savaşlara “barış” adını vermek, elleri kolları bağlı insanları diri diri yakmanın adına “Hayata Dönüş” demek, işkence yapanı terfi ettirmek, “işkence var” diyeni cezalandırmak devleti yönetenlerin genetiğine işlemişçesine kuşaktan kuşağa aktarılıyor. Zalimin adı kimi zaman diktatör K. Evren, kimi zaman da “Halkçı Ecevit” oluyor. Sistemin sağı-solu, söz konusu devrimciler, Kürtler, Aleviler olunca sağ-sol maskesini çıkarıp, cellat elbisesini hemen kuşanıveriyorlar. 19 Aralık Cezaevi Katliamı müstakil bir katliam değildir.

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Makata cop sokulması gözaltında tecavüz kibarca nasıl anlatılır?

Hem milletvekili, hem de cumhurbaşkanı adayı olarak milyonların oyunu almış, AİHM kararına, ciddi sağlık sorunlarına rağmen, sırf muhalif olduğu için hapiste tutulan Selahattin Demirtaş tüm medya ambargosuna, yasaklara, baskılamalara rağmen Türkiye siyasetinin en çok konuşulan ismi olmaya devam ediyor. Demirtaş sağlık sorunlarıyla uğraşırken, her hafta binlerce kilometre kat ederek Diyarbakır’dan Edirne’ye gitmek zorunda kalan ailesi, geçtiğimiz hafta yolda trafik kazası geçirdi ve aile üyeleri ölümden döndü.

10 Aralık İnsan Hakları Haftası Haksızlıklarla Başlıyor

 

 

Haklarımız Var (mı)?

10 Aralık İnsan Hakları Gününde hangi temel hakların ne şekilde ihlal edildiğini derlerken, bu ihlallerin geç de olsa kabul edildiği mahkeme kararlarından da bahsettik.

Ayça Söylemez

İstanbul - BİA Haber Merkezi

10 Aralık 2019, Salı 00:00

* Çizim: 26 yıldır hapishanede olan yazar ve çizer Ahmet Bilge’nin bianet için çizdiklerinden.

Sayfalar