6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi

Ozan Veli Mahlasıyla Şiirleri Yayınlanan Resul Sarıgül'ün Baş Sağlığı ve Dayanışma Faksı

Sevgili Okay Ailesi;

Bu büyük acı okyanusu içinde, bir damla da bizim acımız olduysa; yanıp yakılacak değiliz elbet; ama soğutulmasına ve unutulmasına izin vermeyeceğimizi haykıracağız.

Sizlerin ve yüreği yanan on binlerce insanımızın acılarını paylaşıyoruz. Bir yanımız hücrede, bir yanımız enkaz altında; ışığa tutunan yanımıza sımsıkı sarılacağız, sarılmak zorundayız. Başka seçeneğimiz yok. Sımsıkı kucaklıyorum sizleri!

Kırıkkale Hacılar'dan Resul Kocatürk Başsağlığı Diliyor

Adil Hocam Merhaba,

               İzleyeni ve tanığı olmak zorunda bırakıldığımız doğa olayı depremin toplu bir katliama dönüştürülmüş olması karşısında dilimiz, dimağımız çölleşti, söz kururdu; tüm benliğimize tarifsiz bir acı ve öfke hakim oldu. Nitekim duygularımızı ifade edebileceğim söz kalmadı! Sevdiklerinizi kaybetmiş olmanın tarifsiz acısını, acımız bilerek içtenlikle paylaşıyoruz. Elimizden başka bir şey gelmiyor maalesef. Keşke gelebilse! Yaralı kurtulanlar için kan vermek istedik, ama onu bile veremedik. Başta siz Sevgili OKAY ailesi olmak üzere tarifsiz acıya maruz kalan halklarımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum.

               Doğa olayının böylesine vahşet boyutunda katliama dönüşmesinin müsebbibi olan sistemi ve ona hükmedenleri çok iyi tanıyor, biliyoruz! Unutmayacağız, unutturmayacağız ve affetmeyeceğiz…

Selam, sevgi ve saygılarımızla.

19.02.2023

Resul/Mustafa KOCATÜRK

F Tipi Cezaevi B-8

Hacılar/KIRIKKALE

Tutsak karikatürist Barış İnan'dan mesaj: "Başınız sağ olsun, sımsıkı sarılıyor, acınızı paylaşıyorum."

Büyük bir yıkım yaşandı. İnsan yüreği, aklı kaldıramıyor. Hele de siz dostların yanında olamamak, yardım edememek, elinizi tutamamak, acınızı paylaşamamak çok daha ağır geliyor.

Ahmet Bilge, Antalya Yüksek Güvenlikli Cezaevini Anlatıyor: “Altı adımlık odanın penceresi şişlerin yanı sıra elekle çevrili.”

“Bizim yeni mekan ve koşullarına dair paylaşımda bulunmamıştım sanırım. Girişte Yüksek Güvenlikli bir hapishane olduğunu söylediler. Tipini sorduğumuzda da cevaben “tipsiz” dediler:) Hapishane, tekli odalar biçiminde tasarlanmış. Hasta ya da engelliler için tasarlanmış sınırlı sayıda üç kişilik odalar da var. Yapı bloklardan, bloklar da üç kattan oluşmakta. Her katta altı oda bulunmakta. Ancak aynı katta bulunduğumuz arkadaşlarla ortak alanlara çıkabilmekteyiz. Diğer katlarda ya da bloklarda kalan arkadaşlarla bir araya gelme imkanı yok. Odaların havalandırması yok. Günde bir buçuk saat aynı katta bulunduğumuz arkadaşlarla havalandırmaya çıkabiliyoruz. Haftada bir gün, bir saat spor salonuna gidebiliyor; iki gün, ikişer saat de atölyeye çıkabiliyoruz. Zamanın geriye kalanını herkes kendi odasında geçiriyor. Altı adımlık odanın penceresi şişlerin yanı sıra elekle çevrili. Konya Ereğli’ye, Erzurum Yakutiye’ye götürülen arkadaşlar da aynı tip hapishanelerde kalıyormuş. Anlaşıldığı kadarıyla bu tip hapishaneler yaygınlaştırılacak.”

Ahmet BİLGE- Yüksek Güvenlikli Hapishane C-1-19- ANTALYA