Aram Yayınları

Tedavisi İçin Serbest Bırakılan Taylan Çintay Yeniden Tutuklanacak

Mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi, Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi. Çintay 5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilmişti.

5 Temmuz 2013 tarihinde tahliye edilen mesane kanseri hastası Taylan Çintay'ın 4 Ekim'de dolacak olan tedavi süresinin uzatılması talebi Adli Tıp Kurumu tarafından reddedildi.

Trajik ama komik değil!

Batman’da 1995 yılında bir eylem gerçekleştiriliyor. Bu olayda tutuklanan biri, Hüseyin Özer’in üzerine ifade veriyor. Özer, 11 yıl sonra, yani 2006’da gözaltına alınıp, tutuklanıyor. Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Hüseyin Özer, ilk duruşmada tahliye ediliyor, ikinci duruşmada ise beraat kararı alıyor.

“Aksi Yalandır”

Sara Aktaş'ın şiirlerini topladığı kitabından: "Her kurşun sahibini bulurmuş er ya da geç / Ya bu şehir bana alışacak / Ya da ben aykırı yüzüme / Aksi yalandır…"

2013 yılını yolcu etmeye üç gün kaldı.

Hapishanede eskittiğim 8. yıl olacak bu.

Hey yılbaşında ne kadar eğlenirsek eğlenelim, saat gecenin on ikisine vardığında, demir parmaklıklar ardından lacivert gecede payımıza düşen bir avuç gökyüzüne şen kahkahalar gönderip, zılgıtlar çeksek de…

Yaşayarak gördüm ki, her yılbaşında mapusların yol arkadaşlarıdır hüzün.

Tutsak Murat Türk'ün romanı Böğürtlen Zamanı

Okunası sade bir roman: Böğürtlen Zamanı

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan yazar Sami Özbil, Aram Yayınları'nın okuyucuyla buluşturduğu Murat Türk'ün Böğürtlen Zamanı romanını ETHA için değerlendirdi.

Etkin Haber Ajansı / 23 Haziran 2013 Pazar, 13:07

İSTANBUL- Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan yazar Sami Özbil, Aram Yayınları'nın okuyucuyla buluşturduğu Murat Türk'ün Böğürtlen Zamanı romanını ETHA için değerlendirdi.

Özbil'in yazısı şöyle: