Arzu Ceylan Oral

Bebeğiyle bütün gün polisleri bekledi

Biberonlar, çocuk bezi, mama ve üst üste konulmuş bebek kıyafetleri… Polisler kapıyı çalarsa hepsi annenin eşyalarıyla birlikte alelacale bir bavula yerleştirilecek. Endişeli bir bekleyiş var. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Arzu Ceylan Oral, belki de birazdan 6 aylık kızı Zeynep Simay’la birlikte hiç istemediği halde evinden ayrılmak zorunda kalacak; parka değil, cezaevine doğru yola çıkacak. Suçu, iki yasal basın açıklamasında bulunmak!

"Bebekler Beşikte Olmalı, Cezaevinde Değil"

Ailelerin aldığı hapis cezası nedeniyle cezaevine girecek bebeklere dikkat çekmek için, CHP İstanbul milletvekili Melda Onur Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Melda Onur, kesinleşen hapis cezası nedeniyle sekiz buçuk aylık ikiz bebekleri Özgür ve Lorin'le cezaevine girecek Mülkiye Demir Kılınç ve altı aylık bebeği Zeynep Simay'la cezaevine girecek Arzu Ceylan Oral ile birlikte Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Anayasa Mahkemesi Engel Olmazsa Cezaevine 6 Aylık Bebeğiyle Girecek

İHD üyeleri Yargıtay'ca 6 yıl 3 aylık hapis cezası onanan ve 18 Ağustos'ta 6 aylık bebeği Simay ile birlikte cezaevine girecek olan Arzu Ceylan Oral için eylem yaptı.

Katıldığı bir gösteri nedeniyle yargılandığı davada "örgüt üyeliği" suçundan aldığı 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Arzu Ceylan Oral, 2 hafta sonra 6 aylık bebeği Simay ile birlikte cezaevine girecek.

Oral'ın hapishaneye girmemesi için, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi üyeleri Galatasaray Meydanı'nda eylem yaptı.