Barış İnan

Hüseyin Dinç'in kahkahası artık yok!!!

“Hüseyin Dinç’i kaybettik. 23 yıllık hapislik Xalo’nun kahkahasını hiç azaltmamıştı. Yaşını, geçen hapislik yıllarını öğrenen herkes onun neşesine gıpta ederdi. 18 yıl önce tutuklanıp Ümraniye Hapishanesi’ne götürüldüğümüzde de kendisini görmeden maltada çınlayan kahkahasını duymuş, kendisinden önce kahkahasıyla tanışmıştım. İşte o kahkaha artık yok.”

15.11.2015

Adil Abi Merhaba,

HASTA TUTSAK AYNUR’UN YEŞİL YAPRAĞI

Aynur Epli, “Özgürlük ve Eşitlik” talebini yüksek sesle söylediği için 18 yıldır zindanda. İçeride büyümüş deyim yerindeyse. El yordamıyla yön tayin etmeye çalışmış. Daracık hücresinde eline geçen kitapları okumuş. Günde birkaç saat gökyüzüne bakma imkânı olmuş. Beraber olduğu koğuş-hücre arkadaşlarıyla paylaşmaya çalışmış bildiklerini.

İHD Ocak ayı hapishaneler raporunu açıkladı

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, Ocak ayı cezaevleri insan hakları ihlalleri raporunu açıkladı. Türkiye’de 365 cezaevi bulunduğu bilgisi verilen raporda Ocak ayı boyunca derneğe yapılan başvurular sonucunda 53 hak ihlalinin tespit edildiği belirtildi.

İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, dernek binasında yapılan basın toplantısı ile Ocak Ayı Cezaevleri İnsan Hakları İhlalleri Raporu’nu açıkladı. Basın toplantısında ilk sözü alan İHD İstanbul Şubesi Başkanı Abdülbaki Boğa, raporu Kürtçe olarak özetledi.

Tutsak Karikatürist Barış İnan yazmış

Barış İnan   2 Nolu F Tipi   A-13-13   KOCAELİ                                                                                                                                                                  

Adil Abi Merhaba,

Adımı listeden sildin mi? Çok hayırsızım değil mi? Tamam geciktim, kabul, vur, öldür ama önce bi sor neden diye sordun mu? Anlatayım mı? J

Özel yetkili mahkemeler kapatıldı

Adı Kamil Şen, 22 aydır siyasi tutuklu. 13 Şubat 2012 günü, tam 15 yıl hapis cezası aldı. Tutuklu bulunduğu dönemde dört cezaevi gördü. En son olarak Ankara’daki Sincan Çocuk Cezaevi’nden, İstanbul’daki Maltepe Çocuk Cezaevi’ne sürgün edildi. Bulunduğu yerde, sadece kendisi siyasi olduğu için tek başına bir odada kalıyor. 4 ay sonra 18 yaşını dolduracak ve o zaman da büyüklerin kaldığı cezaevlerinden birine sürgün edilecek. Dahası her sürgün edilişinde, askerlerin tartaklamasına maruz kalıyor. Diyeceksiniz, ‘güvenlik’ güçleri, içeridekiler kötü davranıyor da, dışarılara iyi davranıyor?