Ergül Çiçekler

Kelebekler ve Meşe Yaprakları

Bazen bir mektup gelir.

Dolar içeriye zarfı açar açmaz Akdeniz. Dalgalarıyla, kuşlarıyla, gemileriyle, tuz kokusuyla ve kıyılarında uçurtma uçuran çocuklarıyla. Durmaz, duramaz karışırız dalgasına, kuşuna, tuz kokusuna, karışırız uçurtma uçuran çocukların arasına. O an bir daha hiç büyümediğimizi; hiç büyümediğimizi ve hala çocuk olduğumuzu hem de yirmi beşinde ya da ellisinde… Çocuğuz işte ellerimizde rengârenk uçurtma ipleri Akdeniz kıyılarında…

Bazen bir mektup gelir ve haftalarca Ak-Deniz kokar hücre!..

Bazen bir mektup gelir.

WERNİCKE KORSAKOFFLULAR'LA GEÇİRDİĞİMİZ BİR HAFTANIN İZLENİMLERİ

“Sesimizin duyulmadığı bir tarihte,

bedenimizle konuşmaktan başka çaremiz - yolumuz yoktu” G. Gülmez

Yukarıdaki tümce tek başına, “Ölüm Orucu doğru bir eylem miydi… yoksa yanlış mıydı” sorularını – tartışmalarını boşa düşürüyor.

O irade onlara aitti… O bedenler gibi.

Kandıra'daki Vegan Mahpuslardan Dayanışma Çağrısı

Kandıra'daki 4 vegan ve 2 vejetaryen mahpus, aylardır yeterli beslenme için sürdürdükleri yemek boykotu ve yazışma trafiğinin sonuç vermemesi üzerine tüm hak savunucularını kendilerine destek olmaya çağırdı.

Cezaevindeki vegan-vejetaryenlere hayvansal içermeyen gıdaların temin edilmesi için üç yıl önce yayınlanan yönetmelik değişikliğine rağmen, vegan-vejetaryen mahpuslar yetersiz beslenmeden şikayetçi.

Hasta Tutsaklardan ERGÜL ÇİÇEKLER’in yeni mektubu

En son bana "cezaevinde kalabilir" raporu verdi. Bir yıl götür getir yaptılar, hiçbir ciddi muayene yapılmadı. Adli-tıpta ise tek yaptıkları bir adamın bana bir dakikadan az süre zaman ayırması oldu. Gerçi şaşırmadım. Aynı kurum daha bir ay olmadı Mehmet Canpolat’a cezaevinde kalabilir raporu verdi. Bu raporu verdikten sonra 48 saat geçmeden Canpolat’ı yitirdik. Başka örnekleri de var.

Değerli Dost Merhabalar.

Hasta Mahpus Ergül Çiçekler'e Tahliye İşkencesi

05.04.2014
MEHMET BİLBER
ANKARA- Kocaeli F tipi cezaevinde kalan hasta mahpus Ergül Çiçekler'den hastalığı nedeniyle tahliye edilmesi için dilekçe yazması istendi. Adli tıp raporuyla sabit, Wernike-korsakof rahatsızlığı bulunan Çiçekler yeniden muayene edilmek için hastane hastane dolaştırıldı. En ufak sarsıntıda büyük krizlere neden olan FMF (Akdeniz Anemisi) hastalığı Çiçekler'i ölümle burun buruna getirdi.