ESP

KADIN TUTSAKLARDAN "SURUÇ KATLİAMI HAKKINDA AÇIKLAMA...

“Haber değil, Ateşten bir rüzgar bu Sevdanın şafaklarını dağlayan Ey ruhumdaki şaşkın çığlık Öfkemdeki çılgın tomurcuk, Bilmez misin, BİL-MEZ-Mİ-SİN Acının duvarları aşılmıştır.” Ş.Tamer Kaçıncı aşıyoruz acının duvarlarını? Bedenimizi yakan ateşten rüzgar kaçıncıdır yüreğimizi çığlık çığlığa tutuşturuyor? Kaçıncıdır öfkemiz bileniyor, söz veriyoruz devrim bakışlılarımıza? Kaçıncıdır sığmıyoruz duvarların arasına, YEMİNLER EDİYORUZ? ...Amed, Kobane ve Pirsûs... Acının şahikasındayız artık.

Bebeğiyle bütün gün polisleri bekledi

Biberonlar, çocuk bezi, mama ve üst üste konulmuş bebek kıyafetleri… Polisler kapıyı çalarsa hepsi annenin eşyalarıyla birlikte alelacale bir bavula yerleştirilecek. Endişeli bir bekleyiş var. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Arzu Ceylan Oral, belki de birazdan 6 aylık kızı Zeynep Simay’la birlikte hiç istemediği halde evinden ayrılmak zorunda kalacak; parka değil, cezaevine doğru yola çıkacak. Suçu, iki yasal basın açıklamasında bulunmak!

“Hasta tutsak Mürteza Dağ'a özgürlük!”

ESP üyeleri, ATK önünde yaptıklanı eylemle, hasta tutsak Mürteza Dağ'ın serbest bırakılmasını istediler.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) İstanbul İl Örgütü hasta tutsak Mürteza Dağ'ın hapishanede tutulmasını protesto etmek için Adi Tıp Kurumu (ATK) önünde eylem yaptı.

“Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük!”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!”, “ATK elini tutsaklardan çek!” ve “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın!” sloganları atan kitle “Hasta tutsak Mürteza Dağ serbest bırakılsın!” ozaliti açtı.

Kürkçüler’de tutsaklara saldırı

Kürkçüler'de gardiyanlar tutsaklara saldırdı.Kürkçüler F Tipi Hapishanesi’ndeki C-94 numarayı hücrede kalan iki SDP’li, bir ESP’li tutsağa, hapishanenin saldırı timi olarak bilinen gardiyanların saldırıldığı öğrenildi.  Saldırının gerekçesi ise, bir süre önce, siyasi adli bir tutsakla gardiyanlar arasında süren tartışmaya müdahale etmesi. Büyüyen tartışmada ilk saldırıda tartaklanıp darp edildiler. Özellikle Bahattin adındaki tutsağın başından aldığı darbeler nedeniyle baş travması geçirdiği ve çeşitli yerlerden darbeler aldığı belirtilmektedir.

Ailesinin Gönderdiği Spor Ayakkabının Akıbetini Soran Tutuklu Murat Akıncı Cezaevinde Darp Edildi

Geçtiğimiz günlerde kelepçeli muayene dayatmasıyla karşılaşan Gezi tutuklusu ve ESP üyesi Murat Akıncı bu kez, ailesinin gönderdiği spor ayakkabının neden kendisine teslim edilmediğini öğrenmek isteyince, gardiyanlar tarafından darp edildi. Akıncı hakkında bir de disiplin soruşturması açıldı.

ETHA'nın haberine göre, Akıncı'ya ailesi yaklaşık 10 gün önce spor ayakkabı gönderdi.

Telekonferans yöntemiyle tutukluluk incelemesi

Gezi direnişi nedeniyle tutuklanarak Edirne ve Tekirdağ F tipi cezaevlerinde konulan ESP ve SGD üyeleri, tutukluluk incelemesi için adliyeye götürmek yerine telekonferans yöntemi ile ifade alınmak istenmesini kabul etmedi.

HABER MERKEZİ- Gezi direnişi nedeniyle tutuklanarak Edirne ve Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'ne götürülen ESP ve SGD'li tutuklular, cezaevi idaresinin telekonferans yöntemiyle yapmak istediği tutukluluk incelemesini reddetti.

Tutuklu gezi direnişçisi Aydoğan'dan mektup var

Gezi direnişi nedeniyle tutuklanan ESP üyesi Çağrı Aydoğan tutuklu olduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden mektup gönderdi.

EDİRNE- Gezi direnişi nedeniyle tutuklanan ESP üyesi Çağrı Aydoğan'dan mektup var.

Aydoğan'ın Edirne F Tipi Cezaevi'nden gönderdiği mektup şöyle:

"Merhaba dostlar, yoldaşlar!

Öncelikle Taksim ayaklanmasının dinmek bilmeyen coşkusu ile sizleri selamlıyorum. Ayaklanmanın tutsaklarından biri olarak devam eden direniş azminizi görüyor, cesaretli ve onurlu duruşunuzu kutluyorum.