Füsun Erdoğan

Yankı Ol... Açlık Grevleri 58. Günde

Yankı ol!..

[email protected] | 13 Nisan 2017 Perşembe
 

Nazım Hikmet “Hapiste Yatacak Olana Bazı Öğütler“ şiirinde der ki:

“Dünyadan, memleketinden, insandan /umudum kesik değil diye /İpe çekilmeyip de /Atılırsan içeriye, /Yatarsan on yıl, on beş yıl /Daha da yatacağından başka, /’Sallansaydım ipin ucunda /Bir bayrak gibi keşke“ /Demiyeceksin, /Yaşamakta ayak direyeceksin. /Belki bahtiyarlık değildir artık, /Boynunun borcudur fakat, /Düşmana inat /Bir gün fazla yaşamak. (...)“

Yazar Şair ve Sanatçılara Yeniden Çağrı

Bazı yazarlar - şairler - fotoğrafçılar - karikatüristler - bilim insanları yeni çıkan kitaplarından (kendi paylarına düşen telif haklarından) tutsaklara toplu kitap yolluyorlar:

Temel Demirer, Sibel Özbudun, Adil Okay... en son Berivan Kaya, Ümran Düşünsel, Nebih Nafile, Nesrin Sarıgül, Göksu bizden aldıkları adreslere toplu kitap yolladılar. duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz.

DIŞARIDAN MEKTUPLAR: "Yüzüme Bak"

2016'ya girmeden önce mapusdaşlarıma ve mektup arkadaşlarıma uğrayıp, iyi seneler dilemiştim.

Abdullah Demirbaş’a özgürlük! ve Hasta Tutsaklara Özgürlük

Hasta tutsaklar meselesi, Türkiye’de insanım diyen herkesin kanayan yarası olmaya devam ediyor. Devlet bu konuda adeta dalga geçiyor. Ve resmen hasta tutsakları bir pazarlık meselesi olarak kullanıyor. Kendi çıkardıkları yasayı bile savcılar; "tahliye edildiğinde toplum için tehlike oluşturur" gibi saçma sapan bir gerekçe ile uygulamıyor. 

Gazeteci FÜSUN ERDOĞAN Mektubun hapishanedeki önemini yazdı

gorulmustur.org adresine girmeniz ve bir mektup arkadaşı seçmeniz emin olun sadece bir kaç dakikanızı alacaktır. Sonrası mı? Mazgaldan uzanan mektup demetinde göndereceğiniz mektupların yolunu bekleyen mapuslar...

Bir yıl önce, 8 Mayıs 2014’de tahliye olduğumda, bir yanımın Gebze Hapishanesi’nde kaldığını hissetmiş ve ifade etmiştim.

Özgür günlerimde yaşayarak gördüm ki, hakikaten bir yanım hala Gebze Hapishanesi’nde ve tüm tutsaklarla.

Gittiğim her yere mapusdaşlarımı da yanımda taşıyorum.

İnsanım diyen herkesi, Sami’nin sesini duymaya çağırıyoruz

Bu Sesi Duymalısınız!
İnsanım diyen herkesi, kişiyi ve kurumları Sami’nin sesini duymaya, insanlık dışı uygulamayı durdurmak için harekete geçmeye çağırıyorum.
Füsun Erdoğan İstanbul - BİA Haber Merkez

Tam hapishanelerdeki temel sorunları yazarak dile getirdim, yazacaklarım şimdilik bitti diye düşünürken…

Yeni hak ihlallerinin ortaya çıkması, devletin hapishane politikalarının göstergesi olduğu kadar; gayri insani, zulümkar, baskıcı zihniyetinin de bir göstergesidir.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

Erdoğan “Ergenekon davasında kandırıldık” dedi. Ardından Balyoz sanıklarına beraat geldi. Davalar siyasi olunca, mahkeme kararları da kaçınılmaz olarak siyasi oluyor. Varsın iktidar her sıkıştığında “Yargıya müdahale edemeyiz” desin!
 
Füsun Erdoğan Brüksel - BİA Haber Merkezi 03 Nisan 2015, Cuma 00:02
 
Türkiye gerilimli günlerden geçiyor.

Ve bütün bu karmaşanın, hızla değişen gündemin içinde bazı önemli meseleler arada kaynayıp gidiyor.