F Tipi

19 Yıllık Tutsak Yazar Gülazer Akın'dan Önemli Açıklamalar

Değerli Adil abi, 11 Kasım 2013

İçtenlikle Merhaba, Epey oldu yazamadım, dilerim bu arada iyisindir ve her şey yolunda gidiyordur öyle yazmamazlık edeceğim bir durum yok, sen bizim değerli abimiz, yoldaşımız, dostumuzsun… En umulmadık anda, zor zamanda hep senden umut dolu satırlar aldık. Ağırlaşan yüreğimiz hafifledi. Sadece bu aralar kendimizle, içeriyle fazla uğraşır olduk yani zindan bu dönemde her zamankinden daha fazla zindan...

Sevk için para istiyorlar

Gülazer... Bir Ağır Mahpus... Bir Yeni Roman... gorulmustur

Adil Okay

Gülazer… Bir ağır mahpus… Ve bir yeni roman

Mete Diş'ten Avcı için çağrı administrator

Kanser olunca tahliye edilen Mete Diş, kendisi gibi kanser hastası olan Kemal Avcı için de çağrı yaptı.

SİNCAN TUTSAKLARI UÇURTMALARI SELAMLIYOR

İBRAHİM ŞAHİN

1 NO’LU F TİPİ CEZAEVİ

A−10-29

SİNCAN− ANKARA

Sevgili Öykü can merhaba,

gorulmustur

Kanser Hastası Tutuklu Kemal Avcı İçin Çağrı: “Bir Tutsağın Daha Öldürülmesine İzin Vermeyelim”

Kocaeli F Tipi Cezaevi’nden Hüsamettin Yavuz ve Durmuş Erdemir, Edirne Tıp Fakültesi’nde mahkûm koğuşunda yatan mide kanseri Kemal Avcı için tahliye çağrısı yaptı. Yavuz ve Erdemir, “Cezaevleri tabutluğa döndü. Bir tutsağın daha öldürülmesine izin vermeyelim” dedi.

Tutsak ressam Mahmut Ulusan ile dayanışalım gorulmustur

Esmer Boğatekin yazıyor:
Siz malzeme alacak parası olmadığı için karikatür çizmekten vazgeçen tutsağı duydunuz mu elbette duymadınız. Karikatür alanında değişik ödüller alan tutsak karikatürcü Mahmut Ulusan kara kalem alamadığı, için çizecek kağıt alamadığı için karikatürden vazgeçmiş. Dışarıda ona ekonomik destek sağlayacak kimsesi olmayan Ulusan tekli hücrede kalıyor.... Desteğiniz bekleniyor. 

MAHMUT ULUSAN -KOCAELİ 2 NO'LU F TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU-PTT ADALET ŞUBESİ

Kırıklar Cezaevi’ne ‘yıkanmış, temiz çamaşır’ giremiyor administrator

Kırıklar 2 nolu F Tipi Cezaevi'nde Gezi tutsaklarına karşı cezaevi idaresinin geliştirdiği uygulamalar 'bu kadarına da pes' dedirtti. Gezi tutsaklarından Hüseyin Kaya’nın ailesi, oğullarının kirli çamaşırlarını alıp, yeni kıyafet teslim etmek istedi. Cezaevi idaresinin cevabı, 'yıkanmış elbise kabul etmiyoruz’ oldu.
 

İstanbul Gezi Parkı direnişine destek amacıyla İzmir'de yapılan eylemlere katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan 52 kişi cezaevi idaresinin keyfi tutumu nedeniyle sorunlar yaşıyor.

Kameralı işkence

Buca F Tipi Cezaevi'nde 'tecrit içinde tecrit' uygulanması mahkûmların tepkisini çekiyor.

Cumhuriyet / izmir - Buca Kırıklar 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nden gelen hak ihlalleri şikâyetlerine, şimdi de kamerayla 24 saat boyunca izlenme eklendi.

3 kişilik koğuşlarda kalan mahkûmların havalandırmasına konulan kameraların, koğuş içerisini de gözleme yeteneğine sahip olduğu belirtiliyor. Mahkûmların kitap okurken, dinlenirken, birbirleriyle sohbet ederken ve diğer tüm koğuş etkinliklerinde de gözlem altında tutuldukları bildirildi.