İsmail Saymaz

Berkin Elvan ölümsüzdür' sloganı atan dört mahkuma 45 gün ziyaretçi yasağı

İSTANBUL - Cezaya çarptırılan mahkumlardan Emrah Yiğit, alınan ifadesinde, Berkin Elvan’ı uğurlayan milyonlarca insanın da aynı sloganı attığını belirterek, “Bizim Berkin’i sahiplenmiş olmamızı dahi ceza konusu yapmaları insafsızlıktır. İnsanlıktan nasibini almamaktır. Yüzsüzlüktür. Birazcık utanma duygusu olan bu sahiplenmeyi ceza konusu yapmaz. Soruşturmayı açanlar utanma duygusunu yitirmiştir” dedi.

F Tipi cezaevi disiplini, İsmail Saymaz'ı 'terörist' ilan etti

Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi'nde bulunan Ali Haydar Saygılı adlı mahkumun Radikal gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a gönderdiği cezaevi sorunlarını anlatan faks, "yasadışı terör örgütü üyelerinin birbirleriyle örgütsel amaçlı haberleşmesi" diye yasaklandı.

İSTANBUL - Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ali Haydar Saygılı, yolladığı ikinci faksta, “Bu vesileyle sizin ve gazetenin de ‘terör örgütü’ olduğunuza dair ‘tespit’ yapılmış oluyor. Bu örnek ne denli keyfi yorumlara bağlı olarak haklarımızın sınırlandığını gösteriyor” dedi.

Tam Zamanında: Sözde Terörist

Gerçeklerin her zaman inatçı ve devrimci olduğuna duyduğum inanç nedeniyle Erdoğan’ın “İçeride günahsız yatan çok kişi var” sözünü kaydetmiştim.

Geçenlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Malezya gezisinde yaptığı konuşmada geçen “İçeride günahsız yatan çok kişi var” cümlesini lazım olur diye küçük bir kâğıt parçasına not etmiştim.

Bu sabah kısa bir süre önce okuduğum İsmail Saymaz’ın Sözde Terörist kitabının tanıtımını yazmak için masama oturduğumda Erdoğan’ın bu sözü aklıma geldi.

Kaybolan dilekçe fazladan 3 yıl hapis getirdi

İSTANBUL - Konak’ın Şubat 2017’ye kadar cezaevinde kalmasına yol açan disiplin cezası tam bir hukuk komedisini andırıyor. Cezaevi idaresine hakaret iddiasıyla kesilen cezaya yaptığı itiraz dilekçesi kaybedildi. Bu yüzden karar kesinleşti. Kesinleşen karara yaptığı itiraz ise, süresi dolmadığı halde, vaktinde itiraz edilmediği için geri çevrildi. Bu hukuksuzluklar dizisinin ardından Konak’ın üç yıl daha içeride kalması kesinleşti..