İstanbul

Şimdi de tek tip ring

İSTANBUL - Tek tip elbise tartışmayadursun, "tek tip ring" uygulamaya konuldu. Avukat Gülizar Tuncer, "Tek tip ring içinde kafes biçiminde bir hücre var, pencere yok ve tek kişi konuluyor" dedi. 

‘Cezaevi hasta tutuklular için işkence evlerine dönüştü’

İSTANBUL – Tutuklu bulunan Derik Belediye Eşbaşkanı Sebahat Çetinkaya’nın sağlık sorunlarına dikkat çeken kardeşi Nezahat Çetinkaya, cezaevlerinin hasta tutuklular için işkence evlerine dönüştüğünü belirterek, duyarlılık çağrısında bulundu.

Basın Açıklaması: Nazi kamplarına dönüştürülmüş hapishaneler

İstanbul: İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul binasında, Yeni Demokrasi Aileleri Birliği (YDAB) 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL uygulamalarının hapishanelerdeki devrimci tutsakları hedef alması, yoğun işkence ve baskı ortamına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

Cezaevleri Yangın Yeri... 12 Eylül Gibi...

Cezaevlerindeki hak ihlalleri ve baskılar, darbe girişiminin ardından dayanılmaz boyutlara ulaştı. Aile ve avukat görüşünün engellenmesi, görüşlerin kamera ile kayıt altına alınması, gazete ve kitapların yasaklanmasının yanı sıra darp ve özellikle 12 Eylül’dekine benzer sistematik işkence iddiaları da gündeme gelmeye başladı.

Bebekler Bile Çırılçıplak Aranmaya Başlandı... Gelişmeler Korkunç...

 

"Gittikçe insanlık onurunun yok edilmeye çalışıldığı yerler"

TUAD, ÖHD ve ÖDAV üyesi avukatlardan oluşan cezaevi izleme komisyonunun darbe girişiminin ardından cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin hazırladıkları rapor, hak ihlallerinin korkunç boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. Örneklerle paylaşılan baskı ve ihlaller üzerinden cezaevleri için "Gittikçe insanlık onurunun yok edilmeye çalışıldığı yerler" tanımlanması yapıldı.