Karabük

"Dilekçemizde yazdığımız kimi cümlelerden ötürü C.Başkanı ve Başbakan'a hakaretten hepimiz soruştumalık olduk."

"Abdülhamit döneminde 'yıldız' okuma ile kavramlara duyulan hassasiyetin bir benzeriyle yüzyüzeyiz. Dilekçemizde yazdığımız kimi cümlelerden ötürü C.Başkanı ve Başbakan'a hakaretten hepimiz soruştumalık olduk.

Tutsak Yazarın Yasal Kitabı Bir Başka Tutsağa Yasak

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencisi olan Deniz Aksakal gönüllü muhabirlik yapmak için gittiği Şırnak'ın İdil ilçesinde bulundukları aracın durdurulması ile 28 Aralık günü gözaltına alındı. Önce savcılığa ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Deniz Aksakal "terör örgütü üyesi olmak" ve "terör örgütüne eleman kazandırmak" bahanesiyle tutuklandı ve Midyat M Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Araçta bulunan 4 kişiden 2 kişi tutuklanıp 2 kişi serbest bırakıldı.

23 yıllık Tutsak KASIM KARATAŞ çocuk Öykü'ye yazmış

“En çok da sana tanıştırmıştır bu devlet, değil mi? Mahpuslu amcalarına gönderdiğin kırmızı renkli balonlarını “sakıncalı” bulup, vermeyerek. Sonra masa üzerinde salyangozla çekip, bana gönderdiğin fotoğrafını “firari krokisi” deyip, dava açarak. En son yine gönderdiğin mektuplarının bana ulaşmasını engelleyerek!”

07.10.2015

Sevgili Arkadaşım Öykü  Merhaba,

Öncelikle size, Tülin ve Adil arkadaşlara en içten selam, sevgi ve saygılarımı iletiyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

KADIN TUTSAKLARDAN "SURUÇ KATLİAMI HAKKINDA AÇIKLAMA...

“Haber değil, Ateşten bir rüzgar bu Sevdanın şafaklarını dağlayan Ey ruhumdaki şaşkın çığlık Öfkemdeki çılgın tomurcuk, Bilmez misin, BİL-MEZ-Mİ-SİN Acının duvarları aşılmıştır.” Ş.Tamer Kaçıncı aşıyoruz acının duvarlarını? Bedenimizi yakan ateşten rüzgar kaçıncıdır yüreğimizi çığlık çığlığa tutuşturuyor? Kaçıncıdır öfkemiz bileniyor, söz veriyoruz devrim bakışlılarımıza? Kaçıncıdır sığmıyoruz duvarların arasına, YEMİNLER EDİYORUZ? ...Amed, Kobane ve Pirsûs... Acının şahikasındayız artık.

Eskişehir’den yükselen çığlık

Eskişehir H Tipi Cezaevi’nde biriken ve bir türlü çözülemeyen sorunlar için çok sayıda insan açlık grevine başlamış bulunuyor. Okurlarımızın sorunlarını belirttiği dilekçeleri genellikle alınmıyor, alınsa bile ilgili makamlara gönderilmiyor. Bu cezaevinde trajedik olayların yaşanmasını önlemek için cezaevine ilgili insan hakları kurumlarının ziyaretleri bekleniyor.

Devlet Adil Okay'dan Özür Dilesin

"İngilterenin başkenti Londrada yaşayan gazeteci-yazar Dursaliye Şahan, bir çocuk tarafından gönderilen salyangoz resminden kalkarak hapishaneden kaçma planı yapılacağı iddiasıyla başlatılan bir davanın traji komik halini yazdı... "

Daha çok parmak sallayarak söylenen cümlelerdir. Bazen giriş ‘Devlet baba!’ deyimi ile başlar.

Biraz daha İslamicesi; ‘Şeriatın kestiği parmak acımaz!’ 

Acımaz olur mu? Parmak bu. Kim, nasıl keserse kessin bal gibi acır.

İyi de şeriat ya da devlet parmağımızı ya da herhangi bir yerimizi kesemez mi?

Kesmeli mi?

Bu cezaevlerine dikkat!

Tekirdağ 2 nolu T Tipi Cezaevi’ndeki sorunlar diz boyu. Mahkumlara o denli yoğun baskı yapılıyor ki intihar edenler bile oluyormuş. Ancak Mustafa Kara’nın işkence ile öldürüldüğü iddia ediliyor. Mahkemeye gitmek veya 3-4 ayda zor çıkan hastaneye sevk için ringe binecek kişiler, 3-4 saat önceden koğuşlarından alınıp, havalandırması olmayan bir odada tutuluyor. Mahkumlara yönelik baskılara bahane olsun diye, bir gün bir Atatürk posteri kasıtlı olarak yırtılıp atılmış.