kitap

Yaratıcılık ve Direniş Kitabı Üzerine

12 Eylül Cezaevlerinde Yaratıcılık ve Direniş Kitabı Üzerine Yazarı Namık Kemal Cibaroğlu ile konuştuk

  1. Namık abi, kitabını keyifle okudum her ne kadar konusu hapishane olup senin de dediğin gibi dört bir yanları dramatik durum ve gelişmelerle sarılı olsa da yapılan üretim ve direniş insana güç veriyor. Kendin de eski bir tutsaksın. Yaratıcılık ve hapishane üzerine neler söylemek istersin?

 

Hapis Öğrencilere "11. Kitap Bizden"

Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnisiyatifi (TODİ), hapis öğrencilere "11. Kitap Bizden" isimli kitap gönderme kampanyası başlattı.

Neden kampanyanın ismi "11. Kitap Bizden"?

11 Ocak 2013 tarihli Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü kararına göre, hükümlü ve tutuklular yanlarında en fazla 10 kitapbulundurabilecek.

"Güvenlik" kapsamında alınan kararın gerekçesinde şöyle deniyor:

Adil Okay'ın "Ben Çıkana Kadar Büyüme e mi..." imza günü Cumartesi 14:00'te

Adil Okay, yeni çıkan kitabı "Ben Çıkana Kadar Büyüme e mi..." vesilesiyle okurlarıyla buluşacak. İmza günü ve söyleşi, 16 Şubat Cumartesi saat 14:00'te Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılacak. 

KİTAP TANITIMI: ÇOCUKLARIN BÜYÜDÜĞÜ YIKILASI KAPILAR

Bilmiyorum ağızdan çıkan bir laf genele değmeden havada asılı kalabilir mi? Yani kapitalist devletin hayatlarından çaldığı yıllara bir de çocuklarının çalınan 'çocukluğu' eklenince, hele de bu bir kitaba konu edilmişse, o kitabın içindeki her söz genele gönderme yapar ve olsa olsa iki işe yarayabilir: Okuyan ya öfkeyle donanacaktır ya da "aman benim/yakınlarımın başına gelmesin" diyerek geri çekecektir kendini.