Manisa

12 Yıllık Tutsak Mektup Arkadaşı Arıyor

"12 yıldır yattığım bu hapishanelerde paylaşabileceğim gerçek bir dostluk ve arkadaşlık mertebesinde bir yoldaş edinemedim... Gönül istiyor ki bir sevgi saygı çerçevesinde bir mektup yoldaşı olsun, bana direniş duygularını yaşatsın,"

Mustafa Karataş

M Tipi Kapalı Cezaevi A-3

Alaşehir / Manisa

***

Merhaba ;

Öncelikle selam ve saygılarımı sunar her anlamda iyi olmanızı dilerim:..

“Bu işyerinde işkence var”... İyi ki darbe olmadı memlekette...

 

“Bu işyerinde işkence var”

Bu söz belki de en çok Manisalı gençler davasından tanıdık gelir. 1996’da Manisa Emniyet Müdürlüğü’nün kapısına asılmıştı.

2016’da da hapishanelerden haber aldıkça sık sık bu sözü hatırlıyorum.

En çok da “Silivri’de işkence görenlerin inleme sesinden geceleri uyunmuyormuş” dendikçe. Çünkü OHAL en çok ‘içeride’ hissedildi.

Volta Çark: Hapiste LGBT’li olmak

Rosida Koyuncu yazdığı “Volta Şark: Hapiste LGBT’li Olmak” kitabıyla trans bireylerin cezaevlerinde yaşadıkları zulmü gündeme getiriyor. Anlatımlarıyla kitabı oluşturan 17 trans bireyden bazıları taciz ve tecavüze maruz kalırken hepsi nefret söylemini ve şiddeti yaşamış. ANF’ye konuşan Koyuncu, tek kişilik hücrelere mahkum edilen trans bireylerin hangi davadan ya da suçtan cezaevine girerlerse girsinler katmerli bir ayrımcılık yaşadıklarını vurguladı.

Kendinizi tanıtabilir misiniz?

Devlet hapishanelerde daha da saldırganlaşıyor

Şakran Hapishanesinden Evrim Erdoğdu'nun söyledikleri insanı müthiş umutlandırıyor. Bu sözleri ondan, yani tutsaklardan duymak için, onlara yazmak gerekiyor. Yazdıkça, direnişle beraber umut ta paylaşılıyor.

İHD’nin Mart ayı hak gaspları raporu ve Tecrite Karşı Mücadele Platformu'nun Şubat ayı raporu tutsakların uğradıkları hak gasplarını sayfalarca anlatmış.

Taksi parası olmadığı için hastaneye gidemeyen tutuklu, yatağında ölü bulundu

Manisa T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda dün gece rahatsızlanan, çağrılan 112 Acil Servis ekibinin iğne yapıp gittiği mahkum 31 yaşındaki Abdullah Akgün, uykuya daldığı yatağında sabah koğuş arkadaşları tarafından ölü bulundu.

Cezaevindeki mahkumlar, Abdullah Akgün’ün dönüş parası olmadığı için hastaneye tedaviye gidemediğini ileri sürdü.

Manisa Cezaevi'nde isyan

Manisa E Tipi Kapalı cezaevinde isyan çıktı, koğuşlarda yangın çıktığı belirtiliyor.

(soL-Haber Merkezi) Cezaevi görevlileri, E Tipi Kapalı cezaevinde C-11 nolu koğuşta isyan çıktığını açıkladı. Mahkum ve hükümlüler koğuş içerisindeki birçok yatağı ve benzeri maddeleri ateşe vererek bulundukları koğuş pencerelerinden cezaevinin avlusuna attı.

Kaynak: haber.sol.org.tr

CHP'den Tutuklu Gazeteciler Raporu.. "Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi: Türkiye"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni bir medya süreci ile karşı karşıyayız. İktidarın ve polisin beraber denetlediği, ağırlıklı olarak medya patronlarının siyasi otoritenin emrine girdiği, siyasi otoritenin kabul ettiği haberleri yayınlayan, kabul etmediği haberlere sansür veya otosansür uygulanan bir süreci yaşıyoruz. 105 yıl geriye gittik" dedi.