Nihat Konak

F 138.oturma Hasta Mahpus Sinan Halis Çelik Serbest Bırakılsın

BASINA VE KAMUOYUNA
08.11.2014

İktidar, toplumun tüm kesimlerini ''yasal'' şiddet ve baskı ile yönetirken; kendi güvenliğini güvence altına almak adınane kural ne de yasa tanımamaktadır. Sisteme muhalefet edenleri baskı altına alıp susturmak için hapishaneler her dönem devreye sokulmuştur, ancak F tipi hapishanelerle en etkin biçimde kullanılmaktadır. F tipleri tecrit ve tredmanın bilinçli birşekilde uygulandığı alanlar olması nedeniyle toplumun sivri uçları törpülenerek yok edilmesi amaçlanmaktadır.

"İhsan Dönmüş serbest bırakılsın!"

İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, kanser teşhisi konan İhsan Dönmüş'ün serbest bırakılmasını istedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, bu haftaki F Oturması eyleminde hasta mahpus İhsan Dönmüş'ün sağlık durumunu gündeme getirdi ve Dönmüş'ün serbest bırakılmasını istedi.

Galatasaray Lisesi önünde gerçekleştirilen eylemde, “Tedavi haktır engellenemez!”, “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek!” ve “ATK / TMŞ elini mahpuslardan çek” sloganları atıldı.

Kaybolan dilekçe fazladan 3 yıl hapis getirdi

İSTANBUL - Konak’ın Şubat 2017’ye kadar cezaevinde kalmasına yol açan disiplin cezası tam bir hukuk komedisini andırıyor. Cezaevi idaresine hakaret iddiasıyla kesilen cezaya yaptığı itiraz dilekçesi kaybedildi. Bu yüzden karar kesinleşti. Kesinleşen karara yaptığı itiraz ise, süresi dolmadığı halde, vaktinde itiraz edilmediği için geri çevrildi. Bu hukuksuzluklar dizisinin ardından Konak’ın üç yıl daha içeride kalması kesinleşti..