Resul Baltacı

25 Yıllık Tutsak Mektubunda "Umut"u Betimlemiş

İnsan hayatında çığır açan ve “doğaya dönüş” tanımlamasıyla filizlenen Rönesans, baştan aşağı doğadaki ekolojik işleyişin toplumsal kültürde boy vermesi olayıdır. Da Vinci’nin her eserinde doğadan güzel bir desen, estetik bir ışık yansımıştır. Mozart’ın her notasında doğaya dair tınılar duyarız. Feqiyê Teyran şiirleri baştan başa ekolojik işleyişin yansıttığı güzellik ve estetik ölçülerin taşıyıcısıdır. (…)

Aslında paylaşılacak çok güzel değerler var. Fakat bu mektubum da diğerleri gibi kayıp dünyaya mı gider?

Resul Baltacı

25 Yıllık Tutsak Sürgüne Dair Yazdı

“Bir insanı sürgüne gönderdin. Tamam, ya sonra? Bir ağacı köklerinden ayırabilirsiniz fakat gündüzü gökyüzünden koparamazsınız. Yarın güneş doğacak. Bizimki de biraz böyledir. Keyiflerine göre sağa sola yolluyorlar. Dışarıdaki en ufak olumsuz bir hava, direk içeriye yansıyor.”

RESUL BALTACI

T Tipi Kapalı Cezaevi A-23   Düzce-BOLU

***

 

Yolladığınız Kitap Mazgaldan İçeri Kanatlanarak Girdi

Yolladığımız kitaplar tutsaklara ulaşıyor. Siz de bir mektup yazın. bir kitap yollayın. Bu zor günlerde tutsaklara moral vermiş olursunuz.

Aşağıda politik tutsaklardan Gülazer Akın ile Fikret Karakoç'ın mektupları ve adresleri var.

Görülmüştür Ekibi

***

Nisan 2016

6 Tutsaktan Yeni Mektup Var

Mektuplarını paylaştığımız tutsaklar:

Şehnaz Şahin

Erol Zavar

Resul Baltacı

Fikret Karakoç

Mustafa Ağcakaya

ve Haydar Demir'in güncel adresleri görsellerin üzerindedir. Resimlere tıklayınca okunacak boyutta büyüyecektir.

22 Yıllık Tutsak Resul BALTACI’dan açık mektup

2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi B-9 Şakran- Aliağa/ İZMİR

Merhaba Sevgili Arkadaşlar!

En içten ve en sıcak duygularla sizleri selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Keşke kağıt, kalem , zarf ve pula ihtiyaç olmadan yan yana ve yüz yüze özgür ve mutlu bir sohbet imkanımız olsaydı. Bazı sözcükleri hep tekrarlıyoruz. Hatta gereğinden fazla dile geliyor.  Örneğin mutluluk…  Kimi arkadaşlar dışarıdan bana mutluluğu soruyorlar, hatta kimi arkadaşlar sen, sizler bizden daha mutlusun(uz) diyorlar.

23 YILDIR TUTSAK OLAN RESUL BALTACI ŞAKRAN HAPİSHANESİNDEN YAZMIŞ

Sevgili Dostlar ve Değerli Arkadaşlar

En değerli duygularla sizleri selamlıyorum. Bu sağır duvarlar arasında, sizlerle yüz yüze sohbet etmek ve duygu, düşüncelerimi paylaşmak isterdim fakat bu tür imkanlar yoktur. Yine de bu mektupta sizlerle sohbet etmek ve düşünsel bir paylaşım yapmak istedim.

23 Yıldır tutsak olan RESUL BALTACI'nın "Soma" için yazdıkları

SOMA VE KATLİAM

Soma’daki işçi katliamı, aslında bir kere daha ülkemizde insan hayatına verilen değerin ne kadar az olduğunun göstergesidir. Bir kez daha şahit olduk ki: Bu ülkede yönetim düzeyinde sorumluluk kültürü ve hukuku oluşmamıştır. Bu işçi katliamı ilk değil ülkemizde, onlarca örneği var. İktidarın bu tür cinayet ve katliamlara kaza, kader veya terör diyor ve işin içinden çıkıyor. Uludere’de sivil ve kürt çocuklara yönelik katliam sonuçları ortada.

ÇOCUK ÖYKÜ’NÜN BALONLARINDAN SALYANGOZ DAVASINA YOLCULUK VE TEŞEKKÜR MESAJI

“Salyangoz davasıyla” ilgili yaptığım basın açıklamasına bizzat gelip dayanışma gösteren İHD Şube başkanı Ali Tanrıverdi’ye, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk’e, siyasi parti, örgüt ve demokratik kitle örgüt temsilcilerine, yazar, şair, sanatçı dostlarıma, konuyu gazetelerinde – dergilerinde - web sitelerinde paylaşan gazetecilere, telefonla ve mesajla destek sunan tanıdığım-tanımadığım tüm arkadaşlara, ayrıca davamı hiçbir karşılık beklemeden üstlenen İHD yöneticisi Av.